Andrea Anastasi żegna się z Projektem Warszawa

Trener Andrea Anastasi rozstaje się z Projektem Warszawa po trzech sezonach prowadzenia stołecznego zespołu. Jako szkoleniowiec warszawskiej drużyny zdobył brązowy medal PlusLigi oraz przez trzy sezony występował w CEV Lidze Mistrzów. Dziękujemy za wszystko Trenerze i do zobaczenia na siatkarskich parkietach!

Andrea Anastasi został trenerem stołecznej drużyny w 2019 roku opuszczając tym samym Trefl Gdańsk. Wraz z nim do klubu dołączyli jego asystenci – Piotr Graban i Karol Rędzioch. W pierwszym sezonie – rozpoczętym jako Projekt Warszawa – klub zajmował czołowe lokaty w PlusLidze i był jednym z faworytów do medalu. Sezon został jednak przerwany przez pandemię koronawirusa, a warszawianie zakończyli go ostatecznie na 2. miejscu.

W drugim sezonie rozgrywanym pod szyldem VERVA Warszawa ORLEN Paliwa stołeczni siatkarze pod wodzą trenera Andrei Anastasiego ponownie występowali w CEV Lidze Mistrzów oraz PlusLidze. W krajowych rozgrywkach po emocjonującym ćwierćfinale z Treflem Gdańsk warszawianie awansowali do półfinału, gdzie ulegli jednak Jastrzębskiemu Węglowi. W meczu o trzecie miejsce byli lepsi od PGE Skry Bełchatów i cieszyli się z brązowego medalu mistrzostw Polski.

Trzeci sezon rozgrywek pod wodzą trenera Anastasiego rozpoczął się bardzo dobrze, a na półmetku rozgrywek Projekt Warszawa zajmował trzecie miejsce w PlusLidze. Początek drugiej rundy był jednak naznaczony wieloma kontuzjami podstawowych zawodników oraz koronawirusem, w efekcie czego stołeczna drużyna nie wyszła z grupy w CEV Lidze Mistrzów oraz zakończyła rozgrywki PlusLigi na 9. miejscu wypadając z walki o fazę play-off.

Łącznie pod wodzą trenera Anastasiego stołeczny zespół rozegrał 86 spotkań w PlusLidze oraz 18 meczów w rozgrywkach CEV Ligi Mistrzów.

Dziękujemy za trzyletnią przygodę z naszym klubem i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!