Antoine Brizard opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

W sezonie 2020/2021 w składzie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zabraknie Antoine’a Brizarda. Francuski rozgrywający po trzech latach gry w stolicy zdecydował się na zmianę barw klubowych.

– Dziękuję klubowi, moim kolegom z drużyny, Klubowi Kibica i wszystkim fanom za te trzy piękne lata. Życzyłbym sobie, żeby ta wspaniała warszawska historia zakończyła się w inny sposób. Liczyłem na to, że będę mógł odejść z radością i pożegnać się ze wszystkimi. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i niespodziewanym zakończeniem sezonu odchodzę smutny – powiedział Antoine Brizard. – Nigdy nie zapomnę spędzonego w Warszawie czasu. Przyszła kolej na nową przygodę. Ale nie martwcie się… Wrócę! uśmiechnął się.

– Antek świetnie kierował grą naszego zespołu. Będzie nam go brakować – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Dziękujemy mu za doskonałą współpracę i życzymy powodzenia w nowym klubie. Mam nadzieję, że niebawem się spotkamy –  dodał. – Nas tymczasem czeka trudne zadanie. Musimy znaleźć godnego zastępcę na kluczową pozycję rozgrywającego – stwierdził.

Antoine Brizard przez trzy lata spędzone w Warszawie (w ONICO Warszawa i VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa) rozegrał w PlusLidze 86 meczów (325 setów). Zdobył w tych pojedynkach aż 344 punkty: 128 z ataku, 131 blokiem i 85 zagrywką. W naszym kraju, pod okiem trenerów Stephane’a Antigi i Andrei Anastasiego, rozwinął swój talent i stał się topowym rozgrywającym.