Sezon PlusLigi zakończony. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa drugim zespołem w Polsce

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA, po elektronicznym posiedzeniu Rady Nadzorczej i konsultacjach z akcjonariuszami, podjął decyzję o zakończeniu sezon 2019/2020 PlusLigi bez wyłonienia mistrza Polski. Kolejność drużyn ustalona zostanie na podstawie tabeli na dzień 12 marca 2020 roku.

W wyniku takiej decyzji VERVA Warszawa ORLEN Paliwa sezon 2019/2020 zakończy na drugiej pozycji. Pierwsze miejsce przypadnie Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, trzecie – PGE Skrze Bełchatów, a czwarte – Jastrzębskiemu Węglowi.

„W PlusLidze (postanowiono) zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi. O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie PlusLigi.

W nawiązaniu do powyższego VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa przysługiwać będzie prawo do reprezentowania Polski w rozgrywkach CEV Ligi Mistrzów 2021.

Wszystkim kibicom dziękujemy za wsparcie. Sezon oficjalnie został zakończony, ale dla nas nie oznacza to wakacji. Już myślimy o kolejnym. Tymczasem… zostańcie w domach! Kiedy już świat pokona pandemię koronawirusa, będziemy mogli spokojnie myśleć o powrocie na boisko.