Bartosz Kwolek zostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa!

Bartosz Kwolek wciąż będzie siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Mistrz świata podpisał ze stołecznym klubem nową, dwuletnią umowę.

– Zostaję w Warszawie i bardzo się z tego cieszę – powiedział Bartosz Kwolek. – Świetnie czuję się w tej drużynie, dobrze oddycha mi się warszawskim powietrzem, kiedy więc otrzymałem propozycję przedłużenia kontraktu, nie zastanawiałem się długo. Szybko doszedłem do porozumienia z władzami klubu i dziś mogę już ze spokojem myśleć o nowym sezonie – dodał.

– Zatrzymanie Bartka było dla nas kluczowe. To właśnie na nim chcemy oprzeć drużynę w kolejnych sezonach. Wszyscy doskonale wiedzą, co ten gracz potrafi i jak wiele znaczy dla naszego klubu – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Mamy wysokie aspiracje: chcemy zdobyć mistrzostwo Polski. Kwolek to gracz, który robi różnicę. Posiada nie tylko wielkie umiejętności, ale też charakter… na medal. Jest ambitny, waleczny i ma dobry wpływ na zespół – ocenił. – Fakt, że wybrał właśnie naszą ofertę, potwierdza, że obrana przez nas droga, wytyczona na podstawie takich wartości jak zaufanie, uczciwość i współpraca, jest właściwa – uśmiechnął się.

Bartosz Kwolek w Warszawie gra od 2016 roku. Sezon 2020/2021 będzie dla niego piątym w barwach stołecznych klubów (najpierw AZS Politechniki Warszawskiej i ONICO Warszawa, a następnie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa).  Przez ten czas wiele się nauczyłem. Zdobyłem też tytuł wicemistrza Polski. Wciąż jestem jednak głodny sukcesów. Liczę, że tych kolejnych dwóch sezonach zawieszę na szyi złoty krążek i sięgnę po Puchar Polski. Marzy mi się też sukces w Lidze Mistrzów – stwierdził Kwolek. – Wiem, że zarząd i sztab szkoleniowy budują w Warszawie naprawdę silną ekipę. Będą Państwo zadowoleni – zapewnił w swoim stylu.

Bartosz Kwolek ma dopiero dwadzieścia dwa lata, a jest już topowym siatkarzem i ma na koncie wiele sukcesów. Jest mistrzem Europy i świata kadetów (2015 rok), mistrzem Europy i świata juniorów (odpowiednio 2016 i 2017 rok) oraz mistrzem świata seniorów (2018 rok). W swoim dorobku ma także brązowy medal Ligi Narodów i srebrny krążek z Pucharu Świata (oba z 2019 roku). W ligowej siatkówce natomiast może pochwalić się wicemistrzostwem Polski wywalczonym w sezonie 2018/2019 z ONICO Warszawa.