Trzech siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w składzie reprezentacji Polski

Trener Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na pierwsze w 2020 roku zgrupowanie. Na dziewiętnastoosobowej liście znalazło się trzech siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej na obóz treningowy do Spały zaprosił przyjmującego Bartosza Kwolka, środkowego Piotra Nowakowskiego i libero Damiana Wojtaszka. – Jesteśmy dumni, że mamy w reprezentacji aż trzech naszych zawodników, ale nie jest to dla nas zaskoczenie. Bartek, Piotrek i Damian to już przecież etatowi kadrowicze – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Skład reprezentacji Polski na pierwsze zgrupowanie:
Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Marcina Komenda, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Zgrupowanie kadry rozpocznie się 1 czerwca i potrwa 13 dni. Przed rozpoczęciem treningów na terenie COS OPO Spała wszyscy zawodnicy oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem.

Kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski zaplanowano na okres od 29 czerwca do 11 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych.