Kwolek, Wrona i Nowakowski dołączają do e-sportowego projektu PKN ORLEN

Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski wezmą udział e-sportowej rywalizacji w ramach projektu ORLEN Stay&Play. Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zostali zaangażowani w wirtualne zmagania w Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe).

– Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga od nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom sportowych emocji kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach. Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że projekt, który właśnie inaugurujemy, spotka się z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej, że część z nich będzie mogła wziąć również udział w rywalizacji – powiedziała Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

W projekt PKN ORLEN Stay&Play zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców, poza Kwolkiem, Wroną i Nowakowskim są to między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Bartłomiej Marszałek, Paweł Fajdek, Sofia Ennaoui, Justyna Święty-Ersetic czy Maciej Giemza. Część zawodników z doświadczeniem w grach wyścigowych, weźmie udział w rywalizacji Assetto Corsa. Pozostała grupa, z mniejszym doświadczeniem w e-sporcie i gamingu, będzie rywalizować w turnieju Rocket League. W ramach akcji PKN ORLEN Stay&Play planowany jest także quiz e-sportowy, który sprawdzi wiedzę sportowców o grach i e-sporcie.

Cały projekt zakłada łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek. Poza zawodnikami ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN w ORLEN Stay&Play włączą się także e-sportowcy pełniący rolę trenerów, mentorów i równorzędnych członków zespołów biorących udział w rozgrywkach, a także kibice.

Szczegółowe informacje na temat sportowców biorących udział w projekcie, a także harmonogram rozgrywek będą komunikowane na kanałach społecznościowych ORLEN Team oraz na platformie www.stayandplay.com.pl. Transmisje live z rozgrywek będą prowadzone na Facebooku, You Tube, platformie streamingowej Twitch oraz na kanale sportowym Wirtualnej Polski.

Harmonogram treningów z udziałem siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa:
12 maja (wtorek), godz. 19.00 – Bartosz Kwolek wraz z zespołem #1 (Patryk Rajkowski, Mateusz Błażków),
28 maja (czwartek), godz. 19.00 – Andrzej Wrona wraz z zespołem #10 (Bartłomiej Marszałek, Radosław Majda),
Piotr Nowakowski – termin zostanie podany wkrótce.