Do Włoch po awans. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa walczy o ćwierćfinał CEV Ligi Mistrzów

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa stoi przed historyczną szansą wywalczenia awansu do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów. Stołeczni siatkarze przed drugim turniejem grupy D, który w dniach 9-11 lutego rozegrany zostanie w Modenie, mają wszystko w swoich rękach.

– Do Włoch polecieliśmy po awans. Mamy bojowe nastawienie i chcemy osiągnąć sukces. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć tam dobry rezultat – zapowiedział Andrzej Wrona, kapitan i środkowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Trzy mecze w trzy dni to spore wyzwanie, ale wszystkie zespoły mają takie same warunki. Nasza grupa jest naprawdę mocna i każdy może wygrać z każdym. Mamy apetyty na to, żeby w Lidze Mistrzów zajść choć odrobinę dalej niż w zeszłym sezonie, który zakończyliśmy na fazie grupowej – dodał.

Andrzej Wrona i Jan Fornal blokują atak rywali
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce wrócić do Polski z awansem (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

– Wiemy, co nas czeka. Taki turniej graliśmy już przecież kilka tygodni temu. Do zdobycia jest dziewięć punktów. Zrobimy wszystko, żeby nasz dorobek był jak najlepszy, co z kolei może dać nam awans do ćwierćfinału – zapewnił Igor Grobelny. Przyjmujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa spodziewa się trzech bardzo trudnych meczów. – Belgowie z Knack Roeselare w pierwszym turnieju, u siebie, nie wygrali ani jednego spotkania, będą więc chcieli udowodnić, że potrafią grać w siatkówkę. Modena jest gospodarzem i w lidze włoskiej ostatnio spisywała się nieźle. A Kuzbass nabrał rozpędu i w lidze rosyjskiej pokazał, że jest bardzo mocny – przeanalizował. – Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc drużynie. Z moją nogą jest coraz lepiej i fizycznie będę gotowy. A siatkarsko… Po takiej przerwie od treningów zagram na fantazji – uśmiechnął się.

Po pierwszym, rozegranym w połowie grudnia turnieju VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z dwoma zwycięstwami i jedną porażką zajmuje w tabeli grupy D drugie miejsce. Liderem jest Leo Shoes Modena, które w Roeselare wygrało wszystkie trzy spotkania. – Nie ma co kalkulować. Chcemy wygrać trzy mecze i wywalczyć awans – stwierdził Jan Fornal, przyjmujący VERVY. – Muszę przyznać, że kiedy dowiedziałem się, ze uraz Damiana Wojtaszka nie jest groźny, odetchnąłem z ulgą. Zdecydowanie wolę pomóc drużynie na swojej pozycji, a nie jako libero – zdradził, nawiązując do kontuzji kolegi z zespołu, której ten nabawił się podczas ostatniego ligowego pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów.

Kluczem do sukcesu może okazać się gra w defensywie (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zmagania w Modenie rozpocznie we wtorek 9 lutego o 18.00 meczem z Knack Roeselare. Siatkarze trenera Andrei Anastasiego dzień później o 20.30 zmierzą się z gospodarzami, a na zakończenie turnieju w czwartek 11 lutego o 20.30 zagrają z Kuzbassem Kemerowo. – Kolejność spotkań jest identyczna jak w poprzednim turnieju. Wierzę, że taka gradacja rywali pozwoli nam grać lepiej z meczu na mecz, a na koniec będziemy mogli cieszyć się z awansu – skomentował włoski szkoleniowiec.

Harmonogram turnieju CEV Ligi Mistrzów w Roeselare:

9 lutego – wtorek
18.00: Knack Roeselare – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
20.30: Kuzbass Kemerowo – Leo Shoes Modena

10 lutego – środa
18.00: Knack Roeselare – Kuzbass Kemerowo
20.30: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Leo Shoes Modena

17 grudnia – czwartek
18.00: Leo Shoes Modena – Knack Roeselare
20.30: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Kuzbass Kemerowo

Wszystkie mecze turnieju w Modenie pokażą na żywo kanały sportowe telewizji Polsat (Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News). Spotkania VERVY Warszawa ORLEN Paliwa transmitowane będą przez Polsat Sport.