Kontuzja Damiana Wojtaszka niegroźna

Kibice VERVY Warszawa ORLEN Paliwa mogą odetchnąć z ulgą. Kontuzja pleców, której Damian Wojtaszek nabawił się podczas meczu z Asseco Resovią Rzeszów, okazała się niegroźna. Libero poleciał wraz z drużyną do Włoch na drugi turniej CEV Ligi Mistrzów.

– Badania nie wykazały żadnego poważnego urazu i doktor Grzegorz Adamczyk z Centrum Medycznego Gamma dał mi zielone światło. Co prawda wczoraj przez dolegliwości bólowe nie byłem w stanie kontynuować pojedynku z Resovią, ale dziś jest już w porządku. Odczuwam lekki dyskomfort, ale nie mogę narzekać. Lecę z zespołem do Modeny – skomentował Damian Wojtaszek.

Libero VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w trzecim secie meczu przeciwko Asseco Resovii przy stanie 17:23 próbował podbić w polu atak Rafała Buszka. Niefortunnie upadł na parkiet i musiał opuścić boisko. – Nie ukrywam, że wstrzymałem wtedy oddech. Damian to nie tylko nasz jedyny libero, ale przede wszystkim dobry duch zespołu – powiedział trener Andrea Anastasi.

Damian Wojtaszek jest filarem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z Damianem Wojtaszkiem w składzie od wtorku 9 lutego przez kolejne trzy dni rywalizować będzie w grupie D CEV Ligi Mistrzów. Rywalami stołecznych będą Knack Roeselare, Leo Shoes Modena i Kuzbass Kemerowo. Stawką zmagań będzie awans do ćwierćfinału tych prestiżowych rozgrywek.

O zdrowie siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa dbają specjaliści z Centrum Medycznego Gamma, jednego z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w Polsce. CM Gamma poza blokiem operacyjnym i oddziałem szpitalnym oferuje najwyższą jakość usług medycznych w zakresie wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, RM, TK), rehabilitacji oraz specjalności uzupełniających leczenie ortopedyczne (m.in. reumatologii, neurologii, neurochirurgii, kardiologii). Więcej informacji o klinice: www.cmgamma.pl.