Informacja ws. stanu zdrowia Macieja Stępnia

Rozgrywający Projektu Warszawa Maciej Stępień doznał poważnego urazu kolana, który eliminuje go z gry w sezonie 2022/23. Zawodnik przeszedł pomyślnie operację w Centrum Medycznym Gamma pod okiem dr. n. med. Grzegorza Adamczyka i przechodzi obecnie okres rekonwalescencji.

Maciej Stępień doznał kontuzji kolana w trakcie okresu przygotowawczego do nowego sezonu PlusLigi. Lekarz drużyny dr. n. med. Grzegorz Adamczyk wraz ze sztabem oraz samym zawodnikiem podjęli decyzję o przeprowadzeniu operacji, która zakończyła się pomyślnie. Siatkarz jest pod stałą opieką medyczną Partnera Medycznego klubu – Centrum Medycznego Gamma.

 – Operacja przebiegła pomyślnie, ale to poważny uraz, który eliminuje zawodnika z gry w tym sezonie. Przed naszym zawodnikiem długi okres rekonwalescencji i rehabilitacji. Będzie mógł wznowić treningi najwcześniej po sześciu miesiącach i będzie musiał na nowo odzyskać formę sportową – powiedział dr. n. med. Grzegorz Adamczyk.

Klub jest w trakcie rozmów z potencjalnymi zastępcami, którzy mogliby dołączyć do drużyny w tym sezonie i będzie informował, gdy zapadną decyzje w tej sprawie.

– Jest to dla nas duża strata, ponieważ wiązaliśmy z Maćkiem Stępniem spore nadzieje w tym sezonie pod kątem wsparcia Jana Firleja. Niestety, nasz zawodnik doznał kontuzji i nie będziemy mogli korzystać z jego doświadczenia. Jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z rozgrywającymi, którzy mogliby go zastąpić. Teraz najważniejsze jest, aby Maciek szybko wrócił do zdrowia – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia, Maciek!