Projekt Warszawa czwarty w PreZero Grand Prix PLS

Drużyna Projektu Warszawa zajęła czwarte miejsce w PreZero Grand Prix PLS 2022 rozgrywanym w Krakowie. Podczas plażowego turnieju nasi zawodnicy pokazali wolę walki i rozegrali aż 19 setów w ciągu zaledwie czterech dni.

Turniej odbywał się w nietypowej formule po czterech zawodników w drużynie na piasku. Zawody rozgrywano tzw. “systemem brazylijskim”, w którym dwie porażki oznaczały odpadnięcie z turnieju. Projekt Warszawa reprezentowali Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Artur Szalpuk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Cezary Żyłkowski.

W pierwszym spotkaniu stołeczni siatkarze triumfowali 2:1 w meczu z Cuprum Lubin i w kolejnej rundzie mieli spotkać się z LUK Lublin. Późniejszy triumfator turnieju okazał się jednak mocniejszy i to lublinianie odnieśli zwycięstwo 2:0. Z drugiej strony drabinki na siatkarzy Projektu czekał już Jastrzębski Węgiel, czyli zwycięzca edycji 2020. Stołeczni zawodnicy pokazali charakter i wygrali to spotkanie 2:0. Kolejnym spotkaniem “o wszystko” była batalia z GKS-em Katowice w trudnych deszczowych warunkach, jednak także w tym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy Projektu wygrywając 2:1.

W niedzielę prowadzeni przez trenera Roberto Santilliego zawodnicy rozpoczęli zmagania od meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Zawiercianie mimo słabego początku okazali się wymagającym rywalem doprowadzając do tie-breaka, w którym lepsi byli już siatkarze Projektu. W półfinale warszawską ekipę czekało starcie z LUK Lublin i choć to warszawianie mieli już piłkę meczową, ostatecznie przegrali w tie-breaku i musieli walczyć o trzecie miejsce.

W spotkaniu z Cuprum Lubin ponownie o wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break. Był to już 19. set w wykonaniu stołecznych siatkarzy w ciągu zaledwie czterech dni, który okazał się niestety przegrany. Mimo ogromnej woli walki Projekt musiał uznać wyższość rywala i zajął czwarte miejsce w turnieju PreZero Grand Prix PLS. Sam turniej był jednak dobrym prognostykiem przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi, a drużyna pokazała, że potrafi wychodzić obronną ręką z trudnych sytuacji.

Mecze Projektu Warszawa na PreZero Grand Prix PLS 2022:

Projekt Warszawa – Cuprum Lubin 2:1

Projekt Warszawa – LUK Lublin 0:2

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 2:0

Projekt Warszawa – GKS Katowice 2:1

Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:1

Mecz półfinałowy:

Projekt Warszawa – LUK Lublin 1:2

Mecz o trzecie miejsce:

Projekt Warszawa – Cuprum Lubin 1:2