Dawid Pawlun nowym rozgrywającym Projektu Warszawa

Dawid Pawlun został nowym zawodnikiem Projektu Warszawa. 21-letni siatkarz zastąpił w składzie stołecznych kontuzjowanego Macieja Stępnia i wraz z Janem Firlejem będzie występował na pozycji rozgrywającego.

Dawid Pawlun jest wychowankiem Trefla Gdańsk, w którego barwach zdobywał wiele medali w kategoriach młodzieżowych. W 2020 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Polski juniorów. W ostatnich dwóch sezonach urodzony w 2001 roku siatkarz występował na zapleczu PlusLigi w drużynie KPS Siedlce.

– Cieszę się będę mógł reprezentować barwy stołecznego klubu. Nie mogę doczekać się nowego sezonu w Projekcie Warszawa – powiedział 21-letni Dawid Pawlun.

Imponująco prezentuje się młodzieżowe reprezentacyjne CV nowego zawodnika Projektu Warszawa. Razem z kadrą biało-czerwonych prowadzoną przez Daniela Plińskiego mierzący 198 cm rozgrywający osiągnął trzecie miejsce na mistrzostwach świata U-21 (2021) oraz zdobył brązowy medal mistrzostw Europy U-22.

– Dawid dołączył do nas w „trybie awaryjnym” po kontuzji Macieja Stępnia i wiążemy z nim duże nadzieje w roli zmiennika Jana Firleja. To ambitny i pracowity zawodnik z dobrymi warunkami fizycznymi oraz ze sporymi sukcesami w reprezentacjach młodzieżowych prowadzonych przez Daniela Plińskiego. Przed Dawidem jeszcze dużo nauki, którą będzie mógł czerpać od naszych doświadczonych zawodników i trenera. Myślę, że niezależnie od okoliczności tych przenosin, nasza współpraca będzie dobra zarówno dla klubu jak i samego zawodnika – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Dawid Pawlun jest kolejnym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. 21-letni siatkarz zastąpił Macieja Stępnia, który na początku przygotowań doznał kontuzji, która eliminuje go z gry w tym sezonie. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Niels Klapwijk i Kevin Tillie.

Sztab trenerski Projektu Warszawa będą tworzyli trener Roberto Santilli, drugi trener Piotr Graban oraz asystent trenera Marcin Lubiejewski. W sztabie będą również trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta Robert Kozłowski, statystyk Bartosz Kaczmarek oraz kierownik drużyny Jakub Korpak.