Jakub Ziobrowski nowym atakującym VERVY Warszawa ORLEN Paliwa

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa znalazła zastępstwo za Artura Udrysa i sprowadziła Jakuba Ziobrowskiego. Podwójny mistrz świata i mistrz Europy w kategoriach młodzieżowych podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt.

– Kuba Ziobrowski to zawodnik z bardzo dużym potencjałem, co już wielokrotnie pokazał. Był przecież filarem mistrzowskich reprezentacji kadetów i juniorów. Liczymy, że pod okiem trenera Anastasiego zrobi kolejne kroki w przód i będzie mocnym punktem naszej drużyny – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Walka o miano pierwszego atakującego zapowiada się pasjonująco. Postawiliśmy na polskich zawodników o podobnej charakterystyce. W składzie jest także Michał Superlak, który ma takie same plany, co Kuba: chce grać i prowadzić VERVĘ do zwycięstw – zdradził.

– Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa i… szykuję się do przeprowadzki do stolicy. Przygotowania ruszają już za tydzień – skomentował Jakub Ziobrowski. – Kiedy dostałem ofertę z VERVY, nie wahałem się ani chwili. Chciałem trenować i grać pod okiem Andrei Anastasiego. Jestem przekonany, że pomoże mi to rozwinąć skrzydła. Dam z siebie wszystko, żeby drużyna wygrywała. Cele mamy ambitne: chcemy walczyć o mistrzostwo Polski – uśmiechnął się.

Fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl

– Nie ukrywam, że ważnym argumentem za transferem do Warszawy była możliwość gry w CEV Lidze Mistrzów. Spełni się jedno z moich małych marzeń – przyznał Jakub Ziobrowski. – Kolejnym marzeniem, które chciałbym spełnić, jest powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Wierzę, że dzięki kontraktowi z VERVĄ i ciężkiej pracy, będę mógł założyć biało-czerwoną koszulkę. Tak jak mój kolega z młodzieżowej kadry – Bartek Kwolek – wyraził nadzieję.

Jakub Ziobrowski ma 23 lata i mierzy 202 cm. Jest wychowankiem AKS-u Resovii Rzeszów, z którego trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Po ukończeniu edukacji na dwa sezony przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom, a następnie – na kolejne dwa lata – do Cuprum Lubin. Teraz zaś wzmacnia VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa, z którą będzie grał o najwyższe cele.

Jakub Ziobrowski
Data urodzenia: 23 stycznia 1997,
Wzrost: 202 cm,
Zasięg w ataku: 360 cm,
Zasięg w bloku: 335 cm,
Kariera klubowa: AKS Resovia Rzeszów (2010-2016), SMS PZPS Spała (2013-2016), Cerrad Czarni Radom (2016–2018), Cuprum Lubin (2018-2020), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2020),
Sukcesy: mistrzostwo świata juniorów (2017 r.), mistrzostwo Europy juniorów (2016 r.), mistrzostwo świata kadetów (2015 r.), mistrzostwo Europy kadetów (2015 r.), brązowy medal mistrzostw Polski juniorów (2014 r.), wicemistrzostwo i mistrzostwo Młodej Ligi (2013 i 2014 r.), mistrzostwo Polski juniorów (2016 r.), mistrzostwo Polski kadetów (2013 r.), brązowy medal mistrzostw Polski kadetów (2014 r.), brązowy medal mistrzostw Polski młodzików (2012 r.), mistrzostwo Młodej Ligi (2017 r.).