Jan Firlej rozgrywającym Projektu Warszawa

Jan Firlej dołączył do Projektu Warszawa. 25-letni rozgrywający w zeszłym sezonie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn, a w tym sezonie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Dla nowego zawodnika Projektu będzie to powrót do warszawskiego zespołu, w którym występował w latach 2015-18.

Poznaliśmy nazwiska rozgrywających Projektu Warszawa w nadchodzącym sezonie PlusLigi! Grą Projektu Warszawa pokieruje reprezentant Polski – Jan Firlej, który dołącza tym samym do składu prowadzonego przez trenera Roberto Santilliego.

– Jan Firlej wraca do naszego klubu po pewnym czasie, w którym zrobił ogromny postęp. Dobra gra zaowocowała debiutem w reprezentacji Polski, więc cieszymy się że w naszych barwach pojawi się kolejny kadrowicz – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

25-letni rozgrywający świetnie zna warszawski zespół, bowiem w latach 2015-18 występował w barwach AZS Politechniki Warszawskiej, gdzie zadebiutował w seniorskich rozgrywkach oraz grał w ekipie ONICO Warszawa. Pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Radomiu w młodzieżowym zespole Cerrad Enea Czarnych Radom, z którymi występował m.in. w rozgrywkach Młodej Ligi. W 2018 roku przeniósł się na jeden sezon do belgijskiego Lindemans Aalst, z którym zdobył brązowy medal krajowych rozgrywek. Przez następne dwa lata reprezentował barwy GKS-u Katowice, a w zeszłym roku dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn. Dobre występy w olsztyńskiej drużynie zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski prowadzonej przez Nikolę Grbicia.

– Wracam do stolicy po czterech latach i bardzo się z tego cieszę. Liczę na to, że razem osiągniemy wynik, który zadowoli nas wszystkich. Nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się na hali – dodał Jan Firlej, nowy rozgrywający Projektu Warszawa.

Jan Firlej jest trzecim wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber oraz Maciej Stępień. Sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilli oraz drugi trener Piotr Graban. Informacje o kolejnych nowych twarzach w Projekcie Warszawa już wkrótce w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu.