Maciej Stępień nowym rozgrywającym Projektu Warszawa

Maciej Stępień dołączył do Projektu Warszawa! 27-letni rozgrywający w zeszłym sezonie reprezentował barwy pierwszoligowej Legii Warszawa. Dla mierzącego 193 cm zawodnika będzie to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, bowiem w sezonie 2013/14 występował w AZS Politechnice Warszawskiej.

Maciej Stępień nowym rozgrywającym Projektu Warszawa. Mierzący 193 cm zawodnik dołączył tym samym do prowadzonej przez Roberto Santilliego drużyny i powalczy o najwyższe cele w PlusLidze. Rozgrywający był jednym z liderów Legii Warszawa, która w swoim pierwszym po awansie sezonie TAURON 1. Ligi zajęła miejsce gwarantujące grę w fazie play-off. Dobre występy na zapleczu PlusLigi zaowocowały transferem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dla Maćka będzie to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po dobrych występach w Legii Warszawa. Nasz nowy rozgrywający cechuje się świetnymi warunkami fizycznymi i zaskoczy w tym sezonie niejednego rywala – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy stołecznego klubu.

Dla samego zawodnika gra w Projekcie Warszawa będzie powrotem na parkiety PlusLigi w stołecznych barwach. W sezonie 2013/14 wraz z Jurajem Zatko tworzył duet rozgrywających AZS Politechniki Warszawskiej prowadzonej wówczas przez Jakuba Bednaruka.

– Cieszę się, że w najbliższym sezonie będę mógł reprezentować barwy Projektu Warszawa. Moja radość wynika z kilku powodów: po pierwsze to dla mnie swoisty powrót na poziom PlusLigi po kilku latach przerwy na studiowanie medycyny. Po drugie będę występował w Warszawie, czyli moim ukochanym mieście, w którym się urodziłem i tym bardziej cieszę się, że będę mógł bronić jego barw. Z wielkim optymizmem patrzę na nadchodzący sezon – powiedział Maciej Stępień.

Rozgrywający rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką w stołecznym KS Metro Warszawa, skąd w pierwszym seniorskim sezonie przeniósł się do wspomnianej AZS Politechniki Warszawskiej. W późniejszym okresie ponownie reprezentował seniorską drużynę KS Metro, aby w sezonie 2017/18 dołączyć do Legii Warszawa, z którą wywalczył awans do TAURON 1. Ligi.

Maciej Stępień jest drugim wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber. Sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilli oraz drugi trener Piotr Graban. Informacje o kolejnych nowych twarzach w Projekcie Warszawa już wkrótce w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu.