Linus Weber nowym atakującym Projektu Warszawa

Linus Weber dołączył do Projektu Warszawa. Niemiecki siatkarz zastąpił tym samym Dusana Petkovica i Michała Superlaka na pozycji atakującego. 22-letni zawodnik w zeszłym sezonie reprezentował barwy włoskiego Kioene Padwa.

Projekt Warszawa wita nowego zawodnika w swoich szeregach! Nowym atakującym stołecznego zespołu został Linus Weber – 22-letni zawodnik pochodzący z Niemiec, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy włoskiego Kioene Padwa.

Urodzony 1 listopada 1999 roku w Gerze siatkarz w swojej karierze reprezentował dotychczas niemieckie i włoskie kluby. W latach 2016-18 rozpoczynał seniorskie zmagania w VC Olimpii Berlin, skąd przeniósł się do Berlin Recycling Volleys. W tym klubie w 2019 roku zdobył mistrzostwo Niemiec i dołączył do włoskiego Allianz Milano. W 2020 roku ponownie zasilił skład niemieckiego VfB Firedrichshafen, z którym wywalczył brązowy medal niemieckiej ligi, a od sezonu 2021 reprezentował ekipę Kioene Padwa, gdzie był czwartym punktującym włoskiej SuperLega w sezonie zasadniczym zdobywając 414 punktów w 24 spotkaniach. Po zakończeniu rozgrywek ligi włoskiej dołączył na koniec sezonu do katarskiego Al-Rayyan.

Nasz nowy atakujący to młody i perspektywiczny zawodnik, który w zeszłym sezonie we Włoszech udowodnił swoje ogromne możliwości. Liczymy na jego siłę i ambicję w tegorocznych zmaganiach w PlusLidze – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa komentując najnowszy transfer stołecznego klubu.

– Cieszę się, że dołączyłem do Projektu Warszawa i jestem dumny, że mogę być częścią tego zespołu. Wierzę, że razem osiągniemy wielkie rzeczy – dodał Linus Weber.

Linus Weber jest pierwszym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski. Sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilii oraz drugi trener Piotr Graban. Informacje o kolejnych nowych twarzach w Projekcie Warszawa już wkrótce w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu.