Komunikat w sprawie zmiany nazwy i logo klubu

Projekt Warszawa Sp. z o.o. informuje, że w związku z zakończeniem umowy sponsorskiej ze spółką ORLEN Paliwa, od 1 sierpnia zmianie ulegają nazwa i logo klubu. Stołeczna drużyna przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpocznie jako Projekt Warszawa.

Tym samym nazwa i logo VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przejdą do historii. – Dziękujemy spółce ORLEN Paliwa za dwa lata owocnej współpracy, dzięki której mogliśmy sięgnąć po brązowe medale PlusLigi. Choć nasza umowa z dniem 31 lipca zakończy się, drużyna z Warszawy zawsze będzie grać z dużą werwą. Kibice przekonają się o tym niedługo, niebawem bowiem rozpoczynają się przygotowania do nowego sezonu. W najbliższych dniach siatkarze przechodzić będą badania, a 5 sierpnia udadzą się do Krakowa na turniej PreZero Grand Prix PLS, gdzie wystąpią już jako Projekt Warszawa – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu spółki Projekt Warszawa i dyrektor sportowy klubu. – Prosimy wszystkich o używanie od 1 sierpnia właśnie takiej nazwy – dodał.

Spółkę Projekt Warszawa, poza zmianą nazwy marketingowej i logo prowadzonej przez siebie drużyny, czekają też zmiany organizacyjne, mające na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania klubu. – Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości, proces zmian organizacyjnych i strukturalnych po przejęciu klubu przez nowego właściciela jest wymagający i czasochłonny. Cały czas pracujemy nad budową świadomości marki i pozyskaniem nowych sponsorów i partnerów, bez których zawodowy sport nie może istnieć. Cieszymy się, że sezon 2021/2022 widać już na horyzoncie. Jesteśmy bardzo zmotywowani i zdeterminowani, żeby przepracować go jak najlepiej i zakończyć dobrym wynikiem. Co najważniejsze, nasz plan rozwoju jest długofalowy, a siatkówka w Warszawie jest bezpieczna – zapewnił Piotr Gacek.

Skład stołecznej ekipy został skompletowany. W sezonie 2021/2022 pod czujnym okiem trenera Andrei Anastasiego i jego asystentów – Karola Rędziocha i Piotra Grabana – o najwyższe laury walczyć będą: rozgrywający Ángel Trinidad de Haro i Jay Blankenau, atakujący Dušan Petković i Michał Superlak, przyjmujący Bartosz Kwolek, Igor Grobelny, Jan Fornal i Mateusz Janikowski, środkowi Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk i Janusz Gałązka oraz libero Damian Wojtaszek i Dominik Jaglarski. Warszawianie rozgrywki PlusLigi zainaugurują w pierwszy weekend października wyjazdowym meczem z Cerrad Enea Czarnymi Radom.