Mateusz Janikowski wraca do Warszawy i zamyka skład VERVY

Mateusz Janikowski po dwóch latach wypożyczenia do Trefla Gdańsk powraca do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Młody i utalentowany przyjmujący zamyka tym samym skład stołecznej ekipy na sezon 2021/2022.

– Bardzo się cieszę, że ponownie dołączam do warszawskiego zespołu. Cieszę się też, że będę znów grał w rodzinnym mieście, choć oczywiście nie było to decydującym czynnikiem przy wyborze drużyny – powiedział Mateusz Janikowski. – Zawsze jednak lepiej być u siebie, blisko rodziny i znajomych – dodał z uśmiechem. – Jestem pewien, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę się dalej rozwijał. I zrobię wszystko, żeby pomóc zespołowi w osiąganiu dobrych wyników – obiecał.

Mateusz Janikowski w barwach warszawskiej drużyny występował w sezonie 2018/2019. W wieku dziewiętnastu lat zadebiutował wówczas w PlusLidze. Na boisku pojawił się w 22 meczach (41 setach), wspomagając kolegów przede wszystkim w elemencie przyjęcia. Następnie na dwa lata w ramach wypożyczenia przeniósł się do Gdańska. – Początkowo życie w Trójmieście było dla mnie ciężkie i dostałem w tym okresie wiele lekcji. Był to czas, w którym dojrzałem i myślę, że pobyt tam nauczył mnie odpowiedzialności – stwierdził zdolny przyjmujący.

– W 2018 roku Mateusz Janikowski podpisał długoletni kontrakt w Warszawie. Później, przez dwa sezony, rozwijał swoje umiejętności w Gdańsku, a teraz wraca do nas i będzie wraz z Bartkiem Kwolkiem, Igorem Grobelnym i Jankiem Fornalem dbał o nasze przyjęcie – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy stołecznego klubu. – Jestem przekonany, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego Mateusz będzie szlifował swój talent i wkrótce zaprezentuje kibicom swój ogromny potencjał – zakończył.

Mateusz Janikowski zamknął skład VERVY Warszawa ORLEN Paliwa na sezon 2021/2022. Stołeczna ekipa, która walczyć będzie o trofea nie tylko w PlusLidze, ale też w CEV Lidze Mistrzów, liczy 14 zawodników: Ángel Trinidad de Haro i Jay Blankenau (rozgrywający), Dušan Petković i Michał Superlak (atakujący), Bartosz Kwolek, Igor Grobelny, Jan Fornal i Mateusz Janikowski (przyjmujący), Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk i Janusz Gałązka (środkowi) oraz Damian Wojtaszek i Dominik Jaglarski (libero). O formę siatkarzy obok trenera Andrei Anastasiego dbać będą jego asystenci: Karol Rędzioch i Piotr Graban, trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta Robert Kozłowski i statystyk Bartosz Kaczmarek.