Kontuzja Bartosza Kwolka niegroźna. Mistrz świata niedługo wróci na boisko

Bartosz Kwolek za kilka dni wznowi treningi. Przyjmujący VERVY Warszawa ORLEN Paliwa przeszedł szczegółowe badania, które potwierdziły pierwsze przypuszczenia – kontuzja nie jest poważna.

– Badania nie wykazały żadnego uszkodzenia struktur kostnych ani aparatu więzadłowego – powiedział Grzegorz Adamczyk z Centrum Medycznego Gamma, lekarz drużyny VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Kontuzja jest więc niegroźna. Siatkarz za kilka dni powinien wrócić do treningów – dodał. – Bartek narzeka na ból, bo w okolicy stawu po stłuczeniu pojawił się obrzęk. „Chwila” odpoczynku dobrze mu zrobi – uśmiechnął się.

Choć uraz nie jest poważny, Bartosz Kwolek nie będzie mógł pomóc swoim kolegom w najbliższym meczu CEV Ligi Mistrzów – przeciwko Tours VB. – Bartek zostanie w Warszawie. Podróże samolotem i zmiany ciśnienia z tym związane mogłyby zwiększyć dolegliwości bólowe – wyjaśnił doktor Adamczyk.

Bartosz Kwolek kontuzji stawu skokowego nabawił się w trzecim secie meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Podczas próby ratowania piłki w obronie zderzył się z drugim sędzią spotkania – Sławomirem Gołąbkiem. – Bartek zachował się jak profesor. W momencie zderzenia z sędzią rozluźnił mięśnie, uniósł nogę i upadł całym ciałem na boisko. To właśnie dzięki temu mówimy teraz zaledwie o kilku dniach pauzy – zakończył ordynator CM Gamma.