Marcin Lubiejewski asystentem trenera w Projekcie Warszawa

Marcin Lubiejewski objął funkcję asystenta trenera w Projekcie Warszawa i będzie współtworzył sztab trenerski stołecznego zespołu z trenerem Roberto Santillim oraz drugim trenerem Piotrem Grabanem.

Sztab trenerski Projektu Warszawa powiększa się o asystenta trenera – Marcina Lubiejewskiego. Szkoleniowiec, który w zeszłym sezonie prowadził KS Metro Warszawa dołączył do stołecznego zespołu i wraz z Piotrem Grabanem będzie asystował Roberto Santilliemu na ławce trenerskiej.

– Cieszę się, że dołączyłem do drużyny Projektu Warszawa i będę mógł współtworzyć sztab Roberto Santilliego. Mam nadzieję, że swoją wiedzą i doświadczeniem jak najlepiej pomogę całemu zespołowi i wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele – powiedział Marcin Lubiejewski, asystent trenera Projektu Warszawa.

W zeszłym sezonie był trenerem występującego w drugiej lidze KS Metro Warszawa, w którym w seniorskich rozgrywkach występowali m.in. jedni z najzdolniejszych juniorów w Polsce. Lubiejewski ma na swoim koncie również udane występy w PlusLidze jako zawodnik. W 2007 roku wraz z zespołem AZS Olsztyn zdobył brązowy medal krajowych rozgrywek.

– Marcin to były zawodnik z ogromnym doświadczeniem, a aktualnie bardzo perspektywiczny trener, który ma w sobie duże pokłady ambicji i chęć rozwoju. Cieszę się, że swoimi umiejętnościami wesprze pracę sztabu trenerskiego – powiedział Piotr Gacek wiceprezes i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Marcin Lubiejewski jest kolejnym wzmocnieniem na sezon 2022/23 w Projekcie Warszawa ujawnionym w ramach akcji #OdkrywamyKarty. W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a dołączył do niego już Linus Weber, Maciej Stępień, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Niels Klapwijk i Kevin Tillie. 

Sztab trenerski Projektu Warszawa będą tworzyli trener Roberto Santilli, drugi trener Piotr Graban oraz asystent trenera Marcin Lubiejewski. W sztabie będą również trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta Robert Kozłowski, statystyk Bartosz Kaczmarek oraz kierownik drużyny Jakub Korpak.