Na zakończenie fazy zasadniczej PlusLigi VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra z ZAKSĄ

W swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej sezonu 2020/2021 PlusLigi VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra na wyjeździe z mistrzem Polski i świeżo upieczonym półfinalistą CEV Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Do potyczki dojdzie w niedzielę 7 marca.

Siatkarzy Andrei Anastasiego czeka rywalizacja z jednym z najlepszych klubowych zespołów na świecie. – ZAKSA gra kapitalną siatkówkę. W ćwierćfinale CEV Ligi Mistrzów pokonała poprzedniego triumfatora tych rozgrywek – Cucine Lube Civitanova. To nie przypadek – powiedział trener Anastasi. I dodał: Spróbujemy się przeciwstawić. We własnej hali nam się nie udało, ale teraz gramy lepiej.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już kilka tygodni temu zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi po fazie zasadniczej. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa natomiast wciąż walczy o jak najlepszą lokatę i korzystne rozstawienie przed play-offami. – W tabeli jest bardzo ciasno. Rundę zasadniczą możemy zakończyć na trzecim, czwartym, piątym, szóstym albo siódmym miejscu. Nie będziemy jednak kalkulować i zastanawiać się, kto może z kim zagrać w kolejnym etapie – zapewnił Artur Szalpuk, przyjmujący VERVY.

Michał Superlak atakuje w meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce zrewanżować się ZAKSIE za porażkę z Areny Ursynów (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Eksperci i kibice przewidują, że Nikola Grbić w spotkaniu przeciwko VERVIE może dać odpocząć swoim podstawowym graczom i wypuścić na boisko rezerwowych. – Będziemy przygotowani na każdą opcję – twierdzą stołeczni siatkarze. A o tym, że chcą wygrać, nikogo nie muszą przekonywać. Pokonanie wielkiej ZAKSY tuż przed decydującą fazą sezonu może podnieść ich morale i zbudować pewność siebie.

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 14.45. Poprowadzą go Marek Budzik i Marcin Weiner. Komisarzem będzie Sebastian Michalak, a kwalifikatorem – Piotr Dudek. Transmisję z hali Azoty przeprowadzi telewizja Polsat Sport.