Niegroźna kontuzja Artura Szalpuka

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w najbliższym meczu będzie musiała poradzić sobie bez Artura Szalpuka. Przyjmujący w ostatnim ligowym spotkaniu nabawił się kontuzji stawu skokowego.

W tie-breaku zaległego pojedynku 3. kolejki PlusLigi ze Stalą Nysa przy stanie 12:9 dla VERVY Szalpuk, próbując zablokować atak rywali, spadł na stopę Andrzeja Wrony. – W następstwie tego zdarzenia Artur skręcił staw skokowy i odczuwa dolegliwości bólowe. Po badaniach wiemy, że nie jest to poważna kontuzja i zawodnik niedługo wróci do treningów – powiedział dr n. med. Grzegorz Adamczyk, lekarz drużyny VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Artura czeka krótka przerwa, podczas której będzie pracował z fizjoterapeutą Robertem Kozłowskim – dodał.

Artur Szalpuk mierzy się z blokiem Stal Nysa
Artur Szalpuk kontuzji nabawił się podczas meczu ze Stalą Nysa (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Na czas absencji Szalpuka trener Andrea Anastasi będzie miał do dyspozycji 3 przyjmujących: Bartosza Kwolka, Igora Grobelnego i Jana Fornala. Prowadzona przez Włocha ekipa już w sobotę 9 stycznia zmierzy się u siebie z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a 3 dni później zagra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

O zdrowie siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa dbają specjaliści z Centrum Medycznego Gamma, jednego z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w Polsce. CM Gamma poza blokiem operacyjnym i oddziałem szpitalnym oferuje najwyższą jakość usług medycznych w zakresie wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, RM, TK), rehabilitacji oraz specjalności uzupełniających leczenie ortopedyczne (m.in. reumatologii, neurologii, neurochirurgii, kardiologii). Więcej informacji o klinice: www.cmgamma.pl.