Pewny awans Projektu Warszawa do kolejnej rundy Pucharu Challenge

Siatkarze Projektu Warszawa pewnie pokonali u siebie Calcit Kamnik 3:0 i awansowali do kolejnej rundy CEV Challenge Cup. Ich rywalem w 1/8 finału będzie francuskie Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique.

Pierwszy set od początku przebiegł pod dyktando siatkarzy Projektu. Stołeczny klub prowadził już 7:0 i nie zamierzał odpuszczać swoim rywalom. Świetnie funkcjonował blok oraz skuteczność w ataku, zwłaszcza na prawym skrzydle, gdzie grał Bartłomiej Bołądź. Siatkarze z Kamnika długo nie mogli znaleźć rozwiązania na dobrą grę rywali. Udało im się zdobyć kilka punktów z rzędu pod koniec pierwszego seta, ale na tym się skończyło. Projekt wygrał pierwszą partię 25:17.

W drugim secie na boisku pojawiły się zmiany, a trener Piotr Graban postanowił wprowadzić nowe twarze na boisko. W stołecznych barwach zadebiutował Taylor Averill, a Słoweńcy nadal byli bezradni. W końcu zawodnicy warszawskiej ekipy w drugiej części rywalizacji przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę triumfując 25:19 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału CEV Challenge Cup.

Trzeci set to znacznie lepsza gra Calcitu, która zmusiła siatkarzy Projektu do większego wysiłku. Gospodarze musieli gonić wynik. Bardzo szybko warszawianie doprowadzili do wyrównania 14:14 i znów z dobrej strony pokazali się zmiennicy, którzy nie oddali już inicjatywy gościom. Trzeci set rozstrzygnął się wynikiem 25:19.

Projekt Warszawa – Calcit Kamnik 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)