Projekt Warszawa górą w pierwszym meczu 1/16 finału CEV Challenge Cup

Siatkarze Projektu Warszawa pokonali Calcit Kamnik 3:0 w pierwszym meczu 1/16 finału CEV Challenge Cup rozgrywanym w Słowenii. 29 listopada obie drużyny zmierzą się w rewanżu w warszawskiej hali COS Torwar.

Od samego początku pierwszego seta wysokie warunki narzucili siatkarze z Warszawy, ale rywale nie zamierzali odpuszczać. Przy pięciopunktowej przewadze zablokował Andrzej Wrona i zrobiło się 15:10. Kolejne punkty tym samym elementem dołożył Artur Szalpuk, a trener Piotr Graban wprowadzał stopniowo zmiany. Na boisku pojawili się Linus Weber i Jakub Kowalczyk, a set zakończył się wynikiem 25:14.

Drugi set miał znacznie bardziej zacięty przebieg. Zawodnicy Projektu długo nie mogli odskoczyć swoim rywalom, a na 14:14 asem serwisowym warszawian wyprowadził Kevin Tillie. Mocnymi atakami z prawego skrzydła popisywał się Linus Weber, a Calcit był blisko nawiązania kontaktu, ale ostatecznie przegrał drugą partię 23:25.

W trzeciej partii znów na boisku pozostali zmiennicy i świetnie funkcjonował blok. Akcja duetu Weber – Semeniuk doprowadziła warszawian do wyniku 12:8, a atakiem z lewego skrzydła utrudniał rywalom grę Igor Grobelny. W końcu przy stanie 24:16 piłkę mieli gospodarze, ale nie wykorzystali okazji serwując w aut. Projekt Warszawa wygrał w Kamniku 3:0 i wrócił do Warszawy z dużą zaliczką.

29 listopada o godz. 19:00 w stołecznej hali COS Torwar obie drużyny rozegrają rewanżowe spotkanie, które zdecyduje o awansie do 1/8 finału europejskich rozgrywek.

Calcit Kamnik – Projekt Warszawa 0:3 (14:25, 23:25, 17:25)