Ponad 2000 kibiców na meczu Gwiazdy PlusLigi w Słupsku

Projekt Warszawa i Trefl Gdańsk zmierzyli się w pokazowym meczu w ramach wydarzenia “Gwiazdy PlusLigi w Słupsku” przy wsparciu ponad 2000 kibiców obu zespołów. Spotkanie odbyło się w Hali Gryfia w Słupsku dzięki zaproszeniu właściciela stołecznego klubu – firmy Plast-Box, a kibice mogli poczuć przedsmak ligowych emocji, które ruszą za nieco ponad miesiąc.

Siatkarska PlusLiga zbliża się wielkimi krokami i wystartuje już w połowie października, ale kibice nie tylko z miast posiadających zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale również w całej Polsce już nie mogą doczekać się tych wielkich emocji. Takie wnioski można wysnuć po wydarzeniu “Gwiazdy PlusLigi w Słupsku”, które odbyło się w ramach współpracy właściciela Projektu Warszawa – firmy Plast-Box ze słupskim samorządem.

Ponad 2000 kibiców na trybunach Hali Gryfia, głośny doping dla obu drużyn, występy artystyczne, zaprezentowanie adeptów nowo powstałej filii Akademii Siatkówki, konkursy dla fanów, zbiórka charytatywna dla Fundacji Herosi oraz przede wszystkim dwa zespoły PlusLigi na parkiecie  – to popołudnie w Słupsku obfitowało w multum wielowymiarowych wydarzeń, a 16 września stał się ważną data dla popularyzacji siatkówki w tym mieście.

– Bardzo optymistycznie możemy podchodzić do męskiej siatkówki w Słupsku, a wystarczy spojrzeć na to jak zapełniła się Hala Gryfia. To pokazuje, że w tym mieście jest głód siatkówki, a my wychodzimy temu naprzeciw tworząc między innymi filię Akademii Siatkówki właśnie tutaj – powiedział wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa, Piotr Gacek.

W ramach sportowej rywalizacji wysoki poziom zaprezentowali również siatkarze obu ekip. Przygotowania do nowego sezonu ruszyły pełną parą, choć obie ekipy znajdują się na różnych etapach tego ważnego okresu – dla Projektu Warszawa był to trzeci przygotowawczy mecz, z kolei gdańszczanie zagrali w ramach sparingu dopiero po raz pierwszy w tym sezonie.

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 26:28, 25:20, 25:13)