Skład Projektu Warszawa na PreZero Grand Prix PLS

Projekt Warszawa wraca do gry. Stołeczni siatkarze zakończyli już wakacje i w dniach 5-8 sierpnia w Krakowie wezmą udział w drugiej edycji PreZero Grand Prix PLS.

Pod Wawel ekipa Projektu uda się w pięcioosobowym składzie. Na piasku w kompleksie KS Wanda kibice zobaczą w akcji Bartosza Kwolka, Igora Grobelnego, Jana Fornala, Michała Superlaka i Jakuba Kowalczyka. Z ławki trenerskiej grą warszawian kierować zaś będzie Karol Rędzioch. – Chcemy rozpocząć sezon od miłego akcentu i zaprezentować się z dobrej strony – powiedział Rędzioch. – Gracze, którzy jadą do Krakowa, przez wakacje trenowali ze sobą na plaży. Są zgrani i liczą na dobre wyniki – dodał.

Podczas gdy wybrana piątka rywalizować będzie w PreZero Grand Prix PLS, pozostali zawodnicy Projektu trenować będą w Warszawie. W czwartek 5 sierpnia i w sobotę 7 sierpnia czekają ich zajęcia w siłowni, a w piątek 6 sierpnia na… plaży. – W Warszawie pod okiem Piotra Grabana i Wojciecha Sibigi przygotowania rozpoczną Dušan Petković, Mateusz Janikowski, Andrzej Wrona, Janusz Gałązka i Dominik Jaglarski. We wtorek 10 sierpnia natomiast wszyscy razem spotkamy się w hali, gdzie z trenerem Andreą Anastasim zainaugurujemy regularne treningi i będziemy już na dobre przygotowywać się do nowego sezonu PlusLigi – skomentował Karol Rędzioch.

Projekt Warszawa zmagania w drugiej edycji turnieju PreZero Grand Prix PLS rozpocznie w czwartek 5 sierpnia o godz. 15.15 od meczu z Treflem Royal Seafood Gdańsk. Kolejne spotkanie stołeczni rozegrają dzień później. Ich rywalem będzie wówczas GKS Katowice lub Alsecco Stal Nysa (jeśli zwyciężą w czwartek, zagrają z wygranym z tej pary; jeśli przegrają – z przegranym). – Dalszych rywali nie sposób przewidzieć – uśmiechnął się trener Rędzioch. – Turniej rozgrywany jest systemem brazylijskim, co oznacza, że z dalszej rywalizacji eliminują dwie porażki. Jeśli zatem zwyciężymy w czwartek lub w piątek, kibice na pewno będą mogli oglądać nas również w sobotę. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się im również w niedzielę – w meczach decydujących o podium – zakończył.

Skład Projektu Warszawa na II PreZero Grand Prix PLS:
– Bartosz Kwolek
– Igor Grobelny
– Jan Fornal
– Michał Superlak
– Jakub Kowalczyk
– trener: Karol Rędzioch; fizjoterapeuta: Robert Kozłowski.