Projekt Warszawa pokonał mistrza Polski

W hicie trzeciej kolejki PlusLigi Projekt Warszawa pokonał w Torwarze mistrza kraju – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20).

Spotkanie od samego początku było wyrównane, ale ostatecznie w końcówce pierwszej partii to mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie i triumfowali do 20.

Drugi set to znacznie lepsza gra stołecznej drużyny, która wyszła na prowadzenie i utrzymała je do końca ostatecznie wygrywając do 21.

W trzeciej partii powtórzyła się historia z pierwszej odsłony, a znów po dobrej grze Stephana Boyera górą byli jastrzębianie. Wynik 19:25 oznaczał, że mistrzowie kraju potrzebują już tylko jednego seta do zwycięstwa za trzy punkty.

Warszawianie nie poddawali się. Ciężar gry w ataku wzięli na siebie Bartosz Kwolek i Dusan Petković, a losy czwartej partii przy wsparciu kibiców w Torwarze rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze Projektu wygrywając na przewagi 32:20. O losie spotkania miał zadecydować z kolei tie-break.

Piąta partia także była bardzo wyrównana, a obie drużyny grały na niezwykle wysokim poziomie. Nie brakowało efektownych ataków, bloków w pierwsze metry boiska oraz spektakularnych obron. Ostatecznie, przy stanie 21:20 blokiem popisał się kapitan Andrzej Wrona, a sędzia zakończył spotkanie ogłaszając zwycięstwo Projektu. Nagrodą najlepszego zawodnika meczu został uhonorowany hiszpański rozgrywający Angel Trinidad de Haro.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20)

MVP: Angel Trinidad De Haro

Projekt Warszawa: Jay Blankenau, Igor Grobelny, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Dusan Petkovic, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) – Angel Trinidad de Haro, Michał Superlak, Mateusz Janikowski, Michał Superlak.

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) – Jan Hadrava.