Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel. Co warto wiedzieć przed hitem PlusLigi?

Już w piątek 15 października o godz. 20:30 w stołecznej hali COS Torwar Projekt Warszawa podejmie Jastrzębski Węgiel. Zarówno brązowi medaliści zeszłego sezonu jak i mistrzowie Polski mają chrapkę na zwycięstwo w trzeciej kolejce zmagań PlusLigi. Co warto wiedzieć przed tym wielkim siatkarskim hitem?

Dopiero początek sezonu PlusLigi, a już w trzeciej kolejce siatkarscy kibice mogą oglądać starcie, które śmiało mogłoby aspirować do finału, zwłaszcza że obie ekipy mają równie wysokie cele w tym roku. Mowa tu o meczu Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel, który będzie hitem trzeciej serii rozgrywek w tym sezonie.

Podopieczni trenera Andrei Gardiniego w dwóch pierwszych meczach sezonu pokonali LUK Lublin (3:1) oraz Stal Nysa (3:0), co daje im drugie miejsce w ligowej tabeli tuż za plecami Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

– Nasze wyniki mówią same za siebie. Na pewno grać możemy znacznie lepiej. Mamy nowy zespół i jeszcze potrzebujemy zgrania – powiedział kapitan Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr w wypowiedzi dla klubowych mediów.

Warszawianie także triumfowali dwukrotnie na początku rozgrywek oddając rywalom tylko jednego seta. Tak było w drugim starciu z Cuprum Lubin (3:1), kiedy to po słabszym pierwszym secie stołeczni zawodnicy podnieśli się z kryzysu i wygrali kolejne partie. Wcześniej Projekt wygrał na wyjeździe z Cerrad Enea Czarnymi Radom (3:0). W obu spotkaniach dobrze zaprezentował się przyjmujący Bartosz Kwolek, który po dwóch kolejkach ma w swojej kolekcji dwie statuetki MVP.

Na boisku nie zabraknie także indywidualności i największych gwiazd nie tylko polskich, ale także światowych parkietów. W składzie Projektu zagrają wspomniany wcześniej Bartosz Kwolek, kapitan zespołu Andrzej Wrona, a także świeżo upieczeni brązowi medaliści mistrzostw Europy – Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek.

Wśród gości zobaczymy aż trzech mistrzów olimpijskich w osobach rozgrywającego Benjamina Toniuttiego, przyjmującego Trevora Clevenota oraz atakującego Stephana Boyera. Nie można zapominać także o niezwykle utalentowanym Tomaszu Fornalu, który razem z Kwolkiem zdobywał wcześniej wszelkie możliwe trofea w juniorskich reprezentacjach. Tym razem jedni z najzdolniejszych przyjmujących swojego pokolenia staną naprzeciw sobie. Obaj panowie świetnie się znają, ale Fornal zna się jeszcze lepiej ze swoim starszym bratem – Janem, który w piątek pojawi się w składzie Projektu.

Mecz obu ekip będzie także sprawdzianem kunsztu trenerskiego wybitnych włoskich szkoleniowców – Andrei Anastasiego oraz Andrei Gardiniego. Obaj święcili wielkie sukcesy zawodnicze w reprezentacji Italii, a jako trenerzy prowadzili reprezentację Polski w latach 2011-13.  W piątek spotkają się po obu stronach siatki.

To tylko część wielkich emocji, które czekają kibiców w piątek w hali Torwar oraz przed telewizorami w Polsacie Sport. Warto podkreślić, że to fani zgromadzeni w hali będą stanowić ważną część siatkarskiego widowiska, bowiem to dopiero drugie spotkanie domowe w Warszawie z udziałem kibiców, po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Mecz Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel odbędzie się już w piątek 15 października o godz. 20:30 w hali COS Torwar. Transmisja spotkania w Polsacie Sport.