Projekt Warszawa przegrał z Treflem Gdańsk

Projekt Warszawa przegrał z Treflem Gdańsk 0:3 w wyjazdowym meczu 21. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego gdańskiej drużyny – Bartłomieja Mordyla.

Zawodnicy Trefla od początku narzucili swoje warunki i rozpoczęli spotkanie od wysokiego prowadzenia. Warszawianie stawiali opór, ale słabsza skuteczność w ataku zdecydowała o losach pierwszego seta.

Drugi set miał już znacznie bardziej wyrównany przebieg, ale wciąż w wielu elementach przeważali gospodarze. Gdańszczanie postawili trudne warunki, szczególnie w bloku, triumfując w drugiej partii do 22.

Trzeci set to falująca gra obu ekip, a na prowadzenie raz wysuwali się gdańszczanie, a raz warszawianie. Na boisku pojawili się zmiennicy – Janusz Gałązka i Jan Fornal, ale po drugiej stronie świetnie prezentowali się środkowi – Karol Urbanowicz i Bartłomiej Mordyl, którzy grali z wysoką skutecznością. W końcu losy trzeciego, a zarazem ostatniego seta na swoją korzyść rozstrzygnął Trefl.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 3:0 (25:16, 25:22, 25:23)

MVP: Bartłomiej Mordyl (Trefl)

Trefl Gdańsk: Lukas Kampa, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Moritz Reichert, Karol Urbanowicz, Mariusz Wlazły – Maciej Olenderek (libero) – Patryk Łaba, Mateusz Mika

Projekt Warszawa: Jay Blankenau, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski, Piotr Nowakowski, Dusan Petkovic, Andrzej Wrona – Dominik Jaglarski, Damian Wojtaszek (libero) – Jan Fornal, Janusz Gałązka, Michał Superlak.