Projekt Warszawa triumfował w XVIII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

Siatkarze Projektu Warszawa zwyciężyli w XVIII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Zawodnicy ze stolicy pokonali w półfinale Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1, a w wielkim finale zwyciężyli z Berlin Recycling Volleys 3:0. Był to ostatni turniej warszawskiego zespołu przed startem sezonu PlusLigi.

Od początku finałowego spotkania siatkarze Projektu narzucili zawodnikom z Berlina swoje warunki gry. Świetnie spisywał się Artur Szalpuk i to między innymi dzięki niemu warszawianie wyszli na wysokie prowadzenie 17:11 doprowadzili je praktycznie do samego końca. Wynik pierwszej partii ustalił po swoim ataku Igor Grobelny przy stanie 25:20.

W drugiej partii oglądaliśmy znacznie więcej dobrej siatkówki po obu stronach boiska. Zarówno Projekt jak i Berlin Volleys toczyli wyrównaną walkę, a do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. W ataku pokazał się w ostatniej akcji Szalpuk i uderzając po bloku wybił piłkę na aut notując na tablicy wyników rezultat 27:25.

Trzeci set przebiegł już pod dyktando zawodników z Warszawy. Drużyna trenera Piotra Grabana nie miała żadnych problemów z niwelowaniem ofensywnych zapędów rywala, a na boisku zameldował się m.in. Jurij Semeniuk oraz Karol Borkowski. W końcu do piłki meczowej doprowadził wspomniany ukraiński środkowy, a wynik seta oraz meczu ustalił Linus Weber. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano autora ostatniego punktu.

Projekt Warszawa – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:20, 27:25, 25:18)