Selenka oficjalną wodą mineralną Projektu Warszawa

Selenka Wieniec-Zdrój została Partnerem Projektu Warszawa w sezonie 2023/24. Nowy Partner stołecznej drużyny zapewni siatkarzom niezbędne w codziennym treningu nawodnienie najlepszej jakości.

Odpowiednie nawodnienie jest jednym z kluczowych elementów dla utrzymania formy sportowej. O ten niezwykle ważny czynnik w przygotowaniach zawodników Projektu Warszawa do kolejnych meczów PlusLigi i CEV Challenge Cup zadba w sezonie 2023/24 Selenka Wieniec-Zdrój – nowy partner stołecznego klubu. Oba podmioty podpisały umowę, która przewiduje wzajemną współpracę marketingową i sponsoringową.

– Woda to kluczowy element życia i nie inaczej jest w przypadku profesjonalnych sportowców. Szczególnie ważna dla naszej drużyny jest nie tylko ilość przyswajanych płynów, ale również ich jakość, a pod tym względem szczególnie obiecująco zapatruję się na współpracę z Selenką – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Selenka wydobywana jest z ujęcia podziemnego usytuowanego na terenie „Uzdrowiska Wieniec” — czyli z terenów posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej. Rozlewnia naturalnej wody mineralnej zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ujęcia. Krótka droga dopływu wody do rozlewni minimalizuje możliwość jakiegokolwiek zanieczyszczenia wody pierwotnie czystej pod względem mikrobiologicznym i chemicznym. Głównymi składnikami mineralnymi tego produktu są między innymi magnez, wapń, sód, potas, lit i selen. Ich suma to 750,00 mg/l, co sprawia, że jest to woda optymalna dla większości ludzi.

Więcej o nowym Partnerze Projektu Warszawa na jego stronie internetowej: woda-selenka.pl