Projekt Warszawa wygrał Turniej Legend w Nysie

Projekt Warszawa wygrał Turniej Legend rozgrywany w Nysie. W półfinale stołeczni siatkarze pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0, z kolei w finale pewnie zwyciężyli w starciu z Asseco Resovią Rzeszów 3:1. Nagrodę MVP turnieju zdobył Jan Firlej.

W pierwszym meczu siatkarze z Warszawy szybko przejęli inicjatywę wychodząc na wysokie prowadzenie 16:12. Dalsza część pierwszej partii spotkania z PGE Skrą Bełchatów była już tylko formalnością, a stołeczni zawodnicy wygrali tę partię 25:18. W drugiej partii, która również przebiegła pod dyktando warszawian wygrali oni aż do 13. Trzeci set to już znacznie bardziej wyrównana gra obu ekip, a przy stanie 20:21 jednopunktowe prowadzenie mieli nawet bełchatowianie. To jednak nie wystarczyło na świetnie dysponowanych w bloku siatkarzy Projektu, którzy wygrali 28:26 oraz 3:0 w całym spotkaniu.

Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:13, 28:26)

W drugim spotkaniu rywalem Projektu była Asseco Resovia Rzeszów. Pierwszy set finału Turnieju Legend przebiegł całkowicie w przewadze podopiecznych trenera Roberto Santilliego, którzy wygrali 25:16. W drugim secie podobnie zarysowała się wysoka przewaga warszawian, którzy triumfowali 25:20. Trzeci set to znaczna odmiana gry rzeszowian i słabszy fragment Projektu, który przegrał do 16, ale w czwartej partii znów górą byli warszawianie. Projekt Warszawa wygrał tym samym Turniej Legend w Nysie.

Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:16, 25:20, 16:25, 25:15)

MVP Turnieju: Jan Firlej