Projekt Warszawa zajmuje 9. miejsce w PlusLidze w sezonie 2021/22

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obydwu stron. Drużyny grały punkt za punktem do momentu serii skończonych ataków przez graczy Projektu oraz braku obrony po stronie przyjezdnych (10:5). Warszawianie niesieni dobrą passą nie zwolnili tempa, wychodząc na jeszcze większe prowadzenie (17:8), do tego nie pozostawili drużynie z Lubina szansy na nawiązanie kontaktu. Michał Superlak popisując się niezwykle wysoką skutecznością w ataku (na poziomie 73%) zdobył kolejne punkty dla zespołu ze stolicy (20:13). Podopieczni trenera Pawła Ruska nie tracąc ducha walki zdołali odpracować straty i zmniejszyć różnice w wyniku tylko do trzech punktów (21:18). Tym samym wrócili do walki w tym secie. Ostatecznie, to siatkarze z Projektu okazali się skuteczniejsi i wygrali pierwszą partię (25:21).

Następny set rozpoczął się tak samo jak pierwszy, od gry na równym poziomie. Tym razem przeciwnicy wypracowali już na początku niewielką przewagę (5:7). Bieg tej partii odmienił Artur Szalpuk efektywnym blokiem, a później precyzyjnym atakiem (11:9). Zawodnicy Cuprum, dzięki poprawie w elemencie blok-obrona nie pozwolili stołecznym na swobodne rozegranie i ostateczne rozstrzygnięcie tej partii (17:17). Goście, nie schodząc z postawionej wysoko przeciwnikom poprzeczki, wyszli zwycięsko ze starcia i drugi set wylądował na koncie przyjezdnych (22:25).

W kolejnej partii, w mecz lepiej weszli siatkarze z Lubina (2:6). Stołeczni, dzięki pracy zdołali odpracować stratę do rywala (12:13) i wrócić do gry. Niestety brak zagrywki po stronie Projektu przełożył się na kolejne straty punktowe i zawodnicy Cuprum ponownie wyszli na wyższe prowadzenie (14:18). W decydującej partii trzeciego seta, dwa punkty bezpośrednio z zagrywki dołożył Michał Gierżot (15:22). Florian Krage skutecznym atakiem zakończył i tę część rozgrywki na korzyść ekipy z Lubina (18:25).

Czwarty set podobnie jak pierwszy i drugi, rozpoczął się od gry dającej obydwu drużynom równych szans na jego rozstrzygnięcie (5:5). Atak ze środka Andrzeja Wrony dał pierwsze prowadzenie gospodarzom (10:9). Fenomenalnym asem popisał się Superlak, przed przerwą na żądanie dla trenera gości (16:13). W decydującej fazie, kolejne punkty z zagrywki dołożył Szalpuk (21:14), Projekt Warszawa pewnie wygrał i doprowadził do ostatecznego rozstrzygnięcia w tie-break’u. (25:15).

W ostatnim secie bardziej skuteczną grą i większą ilością wygranych akcji popisali się podopieczni trenera Andrei Anastasiego (6:4). Stołeczni utrzymali dwupunktowe prowadzenie do zmiany stron (8:6). Lubinianie do przerwy zdołali odpracować stratę do gospodarzy (11:11). Po niełatwym starciu z drużyną Cuprum Lubin, to ekipa ze stolicy wygrywa całe spotkanie (16:14) i tym samym plasuje się na 9. miejscu w tabeli PlusLigi w sezonie 2021/2022.

Projekt Warszawa – Cuprum Lubin 3:2 (25:21; 22:25; 18:25; 25:15; 16:14)

MVP: Michał Superlak