Siatkarze Projektu Warszawa wrócili do szkół

Siatkarze Projektu Warszawa wrócili do szkół! 28 kwietnia zawodnicy stołecznego klubu wraz ze sztabem odwiedzili warszawskie liceum i poprowadzili wspólne zajęcia w ramach akcji #Projekt SiatkarskiWF, która potrwa do końca maja i sprawi, że zawodnicy oraz sztab Projektu Warszawa odwiedzą placówki edukacyjne i kluby siatkarskie na terenie stolicy.

Projekt Warszawa zakończył już swój sezon w PlusLidze na 9. miejscu, ale wciąż ma bezpośredni kontakt ze stołecznymi kibicami. Wszystko w ramach akcji #Projekt SiatkarskiWF, która potrwa do końca maja i sprawi, że zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym odwiedzą stołeczne szkoły i przeprowadzą spotkania oraz treningi z uczniami szkół podstawowych, liceów, a także w klubach sportowych.

W spotkaniach z młodzieżą uczestniczą wszyscy zawodnicy klubu, w tym jego największe gwiazdy takie jak m.in. dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski czy kapitan stołecznego klubu Andrzej Wrona. Pierwsze odbyło się 28 kwietnia w Zespole Szkół nr 42 w warszawskim Ursusie. Zawodnicy najpierw sprawdzili siatkarską wiedzę uczniów tamtejszego liceum i technikum, a następnie rozegrali wspólny mecz w mieszanych składach. W piątek 29 kwietnia z kolei część zawodników odwiedziła Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II w Warszawie, gdzie przeprowadzono wspólny trening z najmłodszymi fanami siatkówki.

– Cieszymy się, że możemy być blisko kibiców, zwłaszcza po zeszłorocznej pandemicznej przerwie. Wielu uczniów to fani, którzy trenują siatkówkę i przychodzą na nasze mecze, a teraz my możemy się odwdzięczyć i przyjść do ich szkół – powiedział przyjmujący stołecznego klubu Mateusz Janikowski.

Akcja #Projekt SiatkarskiWF potrwa do końca maja.

Akcja odbywa się we współpracy z Partnerem Głównym klubu – Miastem Stołecznym Warszawa.