Raport medyczny przed meczem z Dynamem Moskwa

Informujemy, że podczas wyjazdowego meczu CEV Ligi Mistrzów z Dynamem Moskwa, który zostanie rozegrany 1 grudnia, w składzie Projektu Warszawa zabraknie rozgrywającego Jaya Blankenaua, środkowych Jakuba Kowalczyka i Janusza Gałązki oraz atakującego Dusana Petkovica.

Zawodnicy z powodów zdrowotnych pozostali w kraju i pozostają w indywidualnym reżimie treningowym. Nieobecność naszych siatkarzy skomentował lekarz drużyny dr n. med. Grzegorz Adamczyk z Centrum Medycznego Gamma.

– Mamy trochę pecha. W tej chwili jest sezon wirusowy, część zawodników miała zatrucie pokarmowe i nie jest gotowa do grania. Jeden z zawodników miał bolesny uraz piątego palca. Nie są to istotne problemy zdrowotne, ale podjęliśmy decyzję, że nie są jeszcze gotowi, aby z nami przyjechać – powiedział dr n. med. Grzegorz Adamczyk, który dba o zdrowie zawodników.

Siatkarze Projektu Warszawa w środę 1 grudnia rozegrają w Moskwie spotkanie pierwszej kolejki fazy grupowej CEV Ligi Mistrzów z Dynamem Moskwa. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00 czasu polskiego. Poza wyżej wymienionymi zawodnikami wszyscy są do dyspozycji trenera Andrei Anastasiego i jego sztabu.

Partnerem medycznym klubu jest Centrum Medyczne Gamma, które od wielu sezonów dba o zdrowie naszych zawodników. CM Gamma to jedna z najnowocześniejszych prywatnych placówek ortopedycznych w Polsce. Więcej o naszym partnerze na jego stronie internetowej: https://www.cmgamma.pl/