Siatkarze Projektu Warszawa po pierwszym tygodniu przygotowań do nowego sezonu

Siatkarze Projektu Warszawa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi oraz CEV Ligi Mistrzów. Zawodnicy brązowego medalisty mistrzostw Polski odbyli pierwsze zajęcia na siłowni i hali oraz na… plaży. Na treningach nie zabrakło także znanych warszawskim kibicom zawodników – Zbigniewa Bartmana i Bruno Romanuttiego.

W zeszły wtorek siatkarze Projektu Warszawa pojawili się rano na siłowni w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji, aby rozpocząć pierwszy trening w tym sezonie, a wieczorem uczestniczyli w zajęciach na hali. Trener Andrea Anastasi skorzystał także z letniej sierpniowej pogody i wprowadził w plan treningowy elementy siatkówki plażowej w Monta Beach Volley Club.

W pierwszym tygodniu treningów w Warszawie zabrakło reprezentantów Polski – Piotra Nowakowskiego i Damiana Wojtaszka oraz rozgrywających – Ángela Trinidada de Haro i Jaya Blankenaua. Pierwsza trójka przygotowuje się do zaplanowanych na wrzesień mistrzostw Europy, z kolei Kanadyjczyk przyleci do Polski w przyszłym tygodniu.

Podczas nieobecności Hiszpana i Kanadyjczyka z drużyną trenuje dwóch młodych rozgrywających – wychowanek RCS Czarnych Radom oraz SMS PZPS Spała – Bartosz Sławiński oraz zawodnik KS Metro Warszawa – Szymon Janus.

Skład treningowy uzupełnili także zawodnicy, których kibice warszawskiego zespołu świetnie już znają. Mowa tu o Zbigniewie Bartmanie i Bruno Romanuttim, którzy mieli okazję reprezentować w przeszłości stołeczne barwy. W tym sezonie zarówno Polak jak i Argentyńczyk będą grali w innych klubach, ale jak sami przyznają, czują sentyment do warszawskiej drużyny i cieszą się z możliwości trenowania z Projektem Warszawa.

– Wylatuję do swojego klubu 20 sierpnia, więc mamy dziesięć dni wspólnych treningów. Świetnie pamiętam tę halę, spędziłem w Warszawie dwa sezony na parkietach PlusLigi, tak że fajnie jest wrócić do tego miejsca – wyjaśnił Bartman.

Sezon PlusLigi rozpocznie się 2 października, a zawodnicy Projektu Warszawa rozegrają pierwszy mecz na wyjeździe z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Wcześniej stołeczni siatkarze będą uczestniczyć w dniach 25-26 września w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, gdzie w półfinale turnieju zmierzą się z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.