Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa przebadani na obecność koronawirusa. „Wszyscy zdrowi!”

Siatkarze i sztab szkoleniowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa przeszli badania na obecność koronawirusa. Wszyscy są zdrowi i mogą przystąpić do walki w turnieju PreZero Grand Prix PLS, który w dniach 31 lipca – 2 sierpnia rozegrany zostanie na boiskach MONTA Beach Volley Club.

– W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce i potwierdzeniem zakażeń SARS-CoV-2 w drużynie Trefla Gdańsk, postanowiliśmy przebadać nasz zespół. Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Gamma i siecią laboratoriów Alab we wtorek 28 lipca przeprowadziliśmy u zawodników, trenerów i sztabu testy oparte o metodę PCR. Cała ekipa, którą kibice już niedługo będą mogli zobaczyć w PreZero Grand Prix PLS, jest zdrowa – zakomunikował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

– W trosce o zdrowie uczestników turnieju PreZero Grand Prix PLS, a także wizerunek Polskiej Ligi Siatkówki, rekomendowaliśmy przeprowadzenie badań w kierunku COVID-19 we wszystkich drużynach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, a także u pracowników i współpracowników Polskiej Ligi Siatkówki SA, dbających o organizację rozgrywek. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się opracować procedury, które pozwolą bezpiecznie grać nie tylko teraz na plaży, ale przede wszystkim w halach w całej Polsce podczas nowego sezonu PlusLigi – powiedział Gacek.

– Wprowadziliśmy także kilka wewnętrznych zasad, które – mamy nadzieję – pozwolą nam cieszyć się dobrym zdrowiem przez cały sezon. Dlatego też już teraz prosimy kibiców o wyrozumiałość: z przybijaniem piątek, autografami i pamiątkowymi zdjęciami poczekajmy na lepsze czasy – zaapelował dyrektor sportowy stołecznego klubu.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa swoje mecze w turnieju PreZero Grand Prix PLS rozegra w sobotę 1 sierpnia. O 9.30 zmierzy się z BKS-em Visłą Bydgoszcz, o 14.00 – z LUK Politechniką Lublin, a o 17.00 – z KGHM Cuprum Lubin.