Siatkarze z wizytą online w Rodzinnych Domach Dziecka

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wraz ze sponsorem tytularnym – spółką ORLEN Paliwa rozpoczęła projekt spotkań siatkarzy z podopiecznymi Rodzinnych Domów Dziecka wspieranych przez Fundację ORLEN. Zawodnicy będą rozmawiać z młodymi kibicami… online.

– Chcemy być blisko naszych fanów, nawet teraz – w czasie pandemii. Łączymy się więc z dziećmi za pomocą nowych technologii – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tej świetnej akcji. Mamy nadzieję, że dzięki temu zachęcimy dzieciaki do uprawiania siatkówki i za kilkanaście lat będziemy mieć kolejnych mistrzów świata. A jeśli nie, to i tak będziemy zadowoleni. Czy może być coś przyjemniejszego od sprawienia radości dzieciom? – dodał z uśmiechem.

Podczas spotkań online młodzi kibice mają okazję lepiej poznać swoich idoli. Na pierwszy ogień poszedł Damian Wojtaszek, który przez aplikację ZOOM rozmawiał z podopiecznymi Rodzinnego Domu Dziecka w podkieleckim Kawęczynie. – Była to dla mnie prawdziwa przyjemność. Dzieci na początku nieco się wstydziły, ale szybko złapaliśmy nić porozumienia. Na sam koniec byliśmy już tak zaprzyjaźnieni, że padło stwierdzenie, iż trochę przytyłem w czasie kwarantanny społecznej – przyznał ze śmiechem libero VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Młodzi kibice z Kawęczyna mogli zadawać Damianowi Wojtaszkowi nurtujące ich pytania – nie tylko o wagę. Dowiedzieli się również, gdzie reprezentant Polski i mistrz świata zaczynał swoją karierę, jak wspomina swój pierwszy ligowy mecz i poznali jego dwuletniego syna – Natana. Później zaś mieli okazję sprawdzić się ze zdobytej wiedzy i zdobyć nagrody. – Dziękujemy, bardzo nam się podobało – podsumowały zgodnie dzieci.

Akcja spotkań online z podopiecznymi Rodzinnych Domów Dziecka wspieranych przed Fundację ORLEN będzie kontynuowana przez najbliższe 6 tygodni. Z młodymi kibicami wirtualnie spotkają się m.in. Andrzej Wrona, Michał Kozłowski i Michał Superlak.