Twierdza Torwar obroniona! Projekt pokonał Trefl w trzech setach

Projekt Warszawa pewnie pokonał Trefl Gdańsk 3:0 w meczu 8. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został wybrany przyjmujący stołecznej drużyny – Igor Grobelny.

Już od początku pierwszego seta zawodnicy Projektu konsekwentnie budowali swoją przewagę. W stołecznym zespole dobrze funkcjonowała zagrywka, ale goście nie zwiesili głów i po początkowej stracie 8:3 doprowadzili do rezultatu 19:18. Wówczas jednak kolejny bieg wrzucili gospodarze i wygrali pierwszą partię 25:21.

W drugiej partii ponownie lepiej prezentowała się drużyna Projektu, choć gra nieco się wyrównała. W końcówce znów lepsi byli warszawianie, którzy pewnie “dowieźli” zwycięstwo tej partii do końca, pokonując rywali do 20.

Trzecia partia miała podobny przebieg, a Trefl nawiązywał kontakt punktowy do stanu 21:20. Wówczas jednak ponownie dali o sobie znać skrzydłowi – Igor Grobelny i Bartosz Kwolek. Ostatecznie seta i cały mecz zakończyły dwa asy serwisowe Kwolka.

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

Projekt: Angel Trinidad De Haro, Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jay Blankenau, Michał Superlak. Trener: Andrea Anastasi.

Trefl: Pablo Crer, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Lukas Kampa, Moritz Reichert – Maciej Olenderek (libero) oraz Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Dawid Pruszkowski (libero), Patryk Łaba, Mateusz Mika. Trener: Michał Winiarski.