VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce odwrócić losy półfinałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa może jeszcze odwrócić losy półfinałowej rywalizacji w PlusLidze. Siatkarze Andrei Anastasiego w rewanżowym meczu w środę 7 kwietnia zmierzą się w Arenie Ursynów z Jastrzębskim Węglem.

Ekipa trenera Andrei Anastasiego na wyjeździe po heroicznej walce przegrała 2-3. – Jedna albo dwie akcje w tie-breaku przesądziły o naszej przegranej. Teraz chcemy zrewanżować się rywalom – zapowiedział Andrzej Wrona, środkowy i kapitan VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – W fazie zasadniczej u siebie przegraliśmy 2-3, a na wyjeździe zwyciężyliśmy po pięciu setach. Musimy to odwrócić. Skoro teraz nie powiodło nam się w Jastrzębiu, czas na zwycięstwo w Warszawie – uśmiechnął się.

Drużyna VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszy się po wygranej akcji
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce wrócić do Jastrzębia na trzeci mecz (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Oba zespoły znają się doskonale. Po trzech rozegranych meczach nie może być mowy o taktycznych niespodziankach. Dodatkowo trenerzy Andrea Anastasi i Andrea Gardini są najlepszymi przyjaciółmi. – Jesteśmy jak bracia – powtarzają w wywiadach. W półfinałowej rywalizacji jeden z nich będzie musiał przełknąć jednak gorycz porażki. Po pierwszej bitwie mniej martwić musi się o to Gardini. – Wierzę, że odwrócimy losy półfinału, tak samo jak zrobiliśmy to w ćwierćfinale przeciwko Treflowi Gdańsk – stwierdził Anastasi. – Taktycznie prawdopodobnie żadna z drużyn nie zaskoczy przeciwnika. Kluczem do naszego zwycięstwa może okazać się poprawienie przyjęcia i skuteczności w ataku – dodał szkoleniowiec VERVY.

W Jastrzębiu-Zdroju siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa nie byli w stanie zatrzymać kapitalnie spisującego się ostatnio Mohammeda Al Hachdadiego. Marokański atakujący przeciwników radził sobie nawet z najtrudniejszych piłek na kontrach. Ze świetnej strony pokazali się też obaj środkowi: Jurij Gladyr i Łukasz Wiśniewski. – Nie można tu pominąć Jakuba Buckiego. Dał nam się mocno we znaki na zagrywce. Wchodził na boisko w końcówkach i bardzo pomagał swojej drużynie – przypomniał Andrzej Wrona. – W ostatnich latach grałem przeciwko Kubie wiele meczów. A on, choć pojawiał się jedynie na zadaniowe zmiany, w każdym spotkaniu doskonale serwował. Musimy na niego uważać – zakończył.

Trenerzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa cieszą się po wygranej akcji
W ćwierćfinałowej rywalizacji VERVA Warszawa ORLEN Paliwa uciekła spod topora i awansowała do strefy medalowej. Czy stołecznym uda się i tym razem odwrócić losy rywalizacji? (fot. Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl)

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Jastrzębski Węgiel rozpocznie się o godz. 17.30. Poprowadzą go Paweł Ignatowicz i Sławomir Gołąbek. Komisarzem zawodów będzie Grzegorz Szewczyk, a kwalifikatorem – Sylwester Strzylak. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.