VERVA Warszawa ORLEN Paliwa chce zrewanżować się za porażkę w Lizbonie

W środę 29 stycznia VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w hali COS Torwar zagra z Benficą Lizbona. Siatkarze trenera Andrei Anastasiego chcą zrewanżować się za porażkę w Portugalii.

– Nasza sytuacja w grupie D po 3 kolejkach nie jest najlepsza. Jeśli chcemy zachować szansę na awans do ćwierćfinału, musimy pokonać Benficę – powiedział Andrzej Wrona, środkowy i kapitan VERVY Warszawa. – Porażkę w Lizbonie biorę na siebie. Jeśli masz w drużynie problem z kontuzjami, a część zawodników narzeka na zmęczenie, musisz czasem podjąć ryzyko. Ja zaryzykowałem w Portugalii i… nie wyszło. Czas na rewanż – skomentował trener Andrea Anastasi.

Benfica jest aktualnym mistrzem Portugalii i najbardziej utytułowanym zespołem z tego państwa w ostatnich latach. Od sezonu 2012/2013 jej siatkarze aż pięć razy stali na najwyższym stopniu podium w krajowym czempionacie (w pozostałych dwóch sezonach zdobywali srebrne medale). Cztery razy zdobyli Puchar Portugalii i aż sześć razy – Superpuchar. W składzie Benfiki próżno szukać wielkich nazwisk. Trener Marcel Matz ma jednak do dyspozycji wielu solidnych, doświadczonych i walecznych graczy. Wspomnieć tu wystarczy choćby przyjmującego z Brazylii – Raphaela Thiago de Oliveirę, środkowego bloku z Trynidadu i Tobago – Marca-Anthonego Honoré’a czy portugalskiego atakującego, kapitana zespołu – Hugo Gaspara.

Wskazując filary drużyny z Lizbony, pominąć nie można rozgrywającego Thiago Violasa, który w sezonie 2012/2013 bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Kibice w Polsce z pewnością pamiętają także austriackiego środkowego – Petera Wohlfahrtstättera, grającego w sezonie 2016/2017 dla Effectora Kielce.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Benfica Lizbona przewodzą tabelom w swoich krajowych ligach. VERVA wygrała 15 z 16 rozegranych meczów, Benfica natomiast w 19 meczach nie zaznała jeszcze goryczy porażki. – W polskiej lidze jesteśmy na pierwszym miejscu i musimy uciekać rywalom. Zdecydowanie łatwiej jest gonić, a taką właśnie sytuację mamy w tabeli CEV Ligi Mistrzów. Chcemy ograć Benficę i wciąż liczyć się w walce o wyjście z grupy – stwierdził Bartosz Kwolek, przyjmujący i lider VERVY.

Mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Benfica Lizbona rozpocznie się o godz. 19.00. Poprowadzą go Tudor Pop z Rumunii i Kenneth Aro z Finlandii. Bilety zakupić można poprzez system ebilet.pl oraz w siedzibie klubu – przy ul. Górnośląskiej 4a/46.