VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wraca do gry. Zmierzy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa wraca do gry. W czwartek 15 października w meczu 7. kolejki PlusLigi ekipa Andrei Anastasiego zmierzy się na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Dla warszawian potyczka z olsztynianami będzie pierwszą od prawie miesiąca. W ostatnim rozegranym spotkaniu stołeczni 18 września pokonali w Lubinie 3-2 Cuprum. Później zaś dopadł ich koronawirus. Przez 3 tygodnie nie trenowali. Zajęcia wznowili dopiero dzień przed wyjazdem do Olsztyna – po otrzymaniu negatywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w ich organizmach. – Do spotkania z Indykpolem podejdziemy praktycznie z marszu, ale najważniejsze, że wracamy do gry – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Równie zadowolony z powrotu do pracy jest trener Andrea Anastasi. – Nie był do dla nas łatwy czas. Na wtorkowych zajęciach musiałem przypominać moim zawodnikom, jak wygląda piłka – zażartował szkoleniowiec. – Tęskniłem za całą ekipą. Cieszę się, że znowu się widzimy. Że znowu jesteśmy razem – powiedział. – Mam nadzieję, że skuteczność i dobra forma powrócą szybko. Rozegraliśmy dopiero dwa mecze, musimy teraz nadrabiać zaległości – dodał.

Indykpol AZS Olsztyn, choć po 5 rozegranych spotkaniach z 4 punktami na koncie zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli, nie będzie łatwym rywalem. Wojciech Żaliński, Ruben Schott, Damian Schulz czy młody kubański środkowy Javier Concepción to zawodnicy z dużym potencjałem. Prowadzeni przez wybitnego trenera, Daniela Castellaniego, mogą być groźni dla każdego. – Musimy zachować koncentrację – przestrzega swoich graczy Andrea Anastasi.

Mecz Indykpol AZS Olsztyn – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o godz. 17.30. Poprowadzą go Szymon Pindral i Bartłomiej Adamczyk. Komisarzem zawodów będzie Monika Gorszyniecka. Transmisję z hali Urania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Termin najbliższego meczu w stolicy i szczegóły z nim związane zostaną podane w czwartek 15 października, po konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów i przedstawieniu nowej listy obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.