Warszawa w czerwonej strefie. Co to oznacza dla sportu?

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 października Warszawa trafiła do czerwonej strefy. Oznacza to wprowadzenie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów ze względu na wystąpienie stanu epidemii koronawirusa.

W czerwonej strefie w szkołach ponadpodstawowych i wyższych obowiązywać będzie nauczanie zdalne. Wprowadzono także ograniczenie w placówkach handlowych. Będzie mogło w nich przebywać do pięciu osób na jedną czynną kasę. Działalność gastronomii natomiast będzie mogła być prowadzona jedynie w określonych godzinach, między 6.00 a 21.00, przy zachowaniu odpowiednich odstępów pomiędzy gośćmi (co drugi stolik). Od 19 października zakazane będzie organizowanie imprez okolicznościowych – wesel, konsolacji itd.

W obszarze sportu czerwona strefa niesie ze sobą jedno bardzo istotne obostrzenie: wszystkie wydarzenia sportowe w obiektach z miejscami przewidzianymi dla widowni (w tym hale sportowe, stadiony piłkarskie etc.) odbywać się będą bez udziału publiczności. Ponadto zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Wszystkie wymienione wyżej ograniczenia obowiązywać będą od soboty 17 października. Oznacza to, że wszystkie mecze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa we własnej hali do odwołania odbywać się będą bez widzów. – Bardzo żałujemy, ale oczywiście zastosujemy się do wszystkich obostrzeń. Wierzę, że dzięki temu szybciej uda nam się wyjść ze stanu epidemii – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy klubu. – Najbliższy mecz rozegramy w niedzielę 18 października. O 14.45 w Arenie Ursynów podejmiemy GKS Katowice. Kibiców zapraszamy przed telewizory – dodał.