Znamy harmonogram sparingów Projektu Warszawa

Projekt Warszawa rozpoczął przygotowania do nowego sezonu PlusLigi i CEV Challenge Cup. Świeżo upieczeni triumfatorzy plażowego turnieju PreZero Grand Prix PLS 2023 rozpoczęli treningi w hali i rozegrają trzy turnieje oraz sześć sparingów przed startem oficjalnych rozgrywek.

Pierwszym turniejem w wykonaniu stołecznej drużyny będzie III Memoriał Franciszka Ilczuka rozgrywany w Białymstoku. Warszawianie w piątek 8 września zmierzą się o godz. 16:00 z wicemistrzem Łotwy – RTU Robežsardze/Jūrmala, a w zależności od wyniku tego starcia rozegrają mecz o trzecie miejsce lub finał ze Ślepskiem Malow Suwałki lub BAS-em Białystok.

Już 16 września Projekt Warszawa wyruszy do Słupska, gdzie rozegrany zostanie specjalny mecz z Treflem Gdańsk. Spotkanie jest wynikiem współpracy właściciela stołecznego klub – firmy Plast-Box z miastem Słupsk i będzie stanowiło jednocześnie promocję powstającej w tym mieście filii Akademii Siatkówki Projektu Warszawa.

Poza tym we wrześniu stołecznych czekają jeszcze zamknięte sparingi z Asseco Resovią Rzeszów (19 września, 30 września) oraz PGE Skrą Bełchatów (27 września) oraz dwa zamknięte spotkania z GKS Katowice rozgrywane w Błoniu w dniach 22-23 września.

W październiku Projekt Warszawa wyruszy do Torunia, gdzie w dniach 4-5 października zagra w Copernicus Volleyball Cup, z kolei 13-14 października to data XVIII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia w Zalasewie, gdzie zagrają również Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów i Berlin Recycling Volley.

Start sezonu PlusLigi zaplanowano wstępnie na 21 października. Projekt Warszawa zagra w pierwszej kolejce na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Turnieje i mecze przedsezonowe Projektu Warszawa:

8-9 września – III Memoriał Franciszka Ilczuka (Białystok)
16 września – Gwiazdy PlusLigi w Słupsku – otwarty mecz z Treflem Gdańsk (Słupsk)
19 września – zamknięty mecz z Asseco Resovią Rzeszów (Warszawa)
22-23 września – zamknięte mecze z GKS Katowice (Błonie)
27 września – zamknięty mecz z PGE Skrą Bełchatów (miejsce do ustalenia)
30 września – mecz z Asseco Resovią Rzeszów (Rzeszów)
4-5 października – Copernicus Volleyball Cup (Toruń)
13-14 października – XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia