Projekt Warszawa górą w starciu z LUK Lublin

Projekt Warszawa pokonał LUK Lublin 3:1 (29:31, 25:19, 25:22, 25:19) w starciu 5. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Dusan Petković.

Siatkarze Projektu efektownie rozpoczęli to spotkanie – po asie serwisowym Angela Trinidada prowadzili 4:0, później 7:2. Przyjezdni zabrali się do odrabiania strat i wyrównali po serii czterech wygranych akcji (13:13). Rozpoczęła się wyrównana walka obu ekip. Bartosz Filipiak skutecznym atakiem dał lublinianom piłkę setową (22:24), ale Projekt doprowadził do gry na przewagi. Wojnę nerwów rozstrzygnęli na swą korzyść goście, a ostatni punkt przyniósł im autowy atak Igora Grobelnego (29:31). Gospodarzy pogrążyła słaba skuteczność w ataku, zwłaszcza przyjmujących (Bartosz Kwolek – 1/9, Grobelny – 4/10); w drużynie LUK dobrą zmianę dał Jakub Wachnik.

W drugiej odsłonie stołeczni siatkarze lepiej prezentowali się w przyjęciu, co wpłynęło na skuteczność w ataku. Gorzej w tym elemencie prezentowali się natomiast lublinianie, którzy popełniali też więcej błędów. Wynik seta długo był jednak sprawą otwartą. Jeszcze przy stanie 17:16 goście mieli punktowy kontakt, później Projekt odskoczył na kilka oczek. Końcówka to dominacja gospodarzy, którzy wygrali trzy ostatnie akcje. Dwa błędy przyjezdnych i skuteczny atak Kwolka przyniosły im wygraną 25:19.

Trzecią partię rozpoczął asem serwisowym Grobelny. Obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, a w środkowej części seta przewagę zaczęła budować ekipa z Warszawy. Zaczęło się od serii trzech wygranych akcji (15:12), a przy stanie 19:14 wydawało się, że gospodarze szybko zakończą robotę w tym secie. Siatkarze Projektu dali jednak rywalom szansę na nawiązanie walki. Słabszy fragment seta w ich wykonaniu i goście złapali punktowy kontakt (22:21). W kluczowej akcji zepsuli jednak zagrywkę, dzięki czemu podopieczni trenera Andrei Anastasiego obronili przewagę. Ostatni punkt dał skuteczny atak Jana Fornala (25:22).

Do czwartego seta lublinianie przystąpili bez Wojciecha Włodarczyka, który narzekał na uraz. Siatkarze Projektu uzyskali zaliczkę (5:2) i dalsza część tej partii toczyła się przy ich przewadze (15:11, 20:16). Błąd przeciwników przyniósł im piłkę meczową, a po chwili Fornal zakończył rywalizację asem serwisowym (25:19).

Projekt Warszawa – LUK Lublin 3:1 (29:31, 25:19, 25:22, 25:19)

Projekt: Angel Trinidad De Haro, Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Superlak, Jay Blankenau, Mateusz Janikowski, Jan Fornal. Trener: Andrea Anastasi.

LUK: Milan Katić, Wojciech Sobala, Igor Gniecki, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak – Dustin Watten (libero) oraz Jakub Wachnik, Szymon Romać, Jakub Peszko, Konrad Stajer. Trener: Dariusz Daszkiewicz.