GKS Katowice zwycięski z meczu drugiej kolejki PlusLigi

GKS Katowice pokonał Projekt Warszawa 3:1 w meczu 2. kolejki rozgrywek PlusLigi. MVP spotkania został wybrany atakujący katowiczan Jakub Jarosz, który zdobył 25 punktów w całym meczu, z kolei najlepszym punktującym po stronie warszawian był Linus Weber uzyskując wynik 16 “oczek” na swoim koncie.

Od początku pierwszego seta przewagę wypracowali sobie zawodnicy katowickiej drużyny, którzy wyszli na prowadzenie 8:5. Kilka popsutych zagrywek oraz lepszy fragment gry podopiecznych trenera Roberto Santilliego sprawił, że Projekt wyrównał do stanu 15:15. W końcówce jednak, dzięki dobrej dyspozycji Jakuba Jarosza, to gospodarze doprowadzili ponownie do prowadzenia, a ostatecznie wygranej w pierwszej partii 25:22.

Drugi set to już lepsza gra zawodników Projektu, a zwłaszcza świetna dyspozycja w polu serwisowym. Najpierw popis w tym elemencie dał Kamil Baranek, a w środkowym fragmencie drugiej partii trzema asami serwisowymi popisał się Linus Weber, który wcześniej swoimi zagrywkami “zdjął” z boiska Jakuba Szymańskiego. Warszawianie utrzymali swoją dobrą grę do końca drugiego seta i wygrali go 25:20 doprowadzając tym samym do wyrównania 1:1 w setach.

W trzeciej partii role się odwróciły, a tym razem w polu serwisowym popisywał się swoimi umiejętnościami Jarosz. Na tablicy wyników widniał wynik 8:3, który stopniowo rósł na korzyść katowiczan. Trener Santilli wprowadził na boisko Mateusza Janikowskiego i Jurija Semeniuka, ale zmiany nie odwróciły losów tego seta. Trzecia partia padła łupem gospodarzy wtorkowego spotkania, którzy wysoko wygrali 25:16.

Czwarty set to nierówna gra obu ekip. Najpierw przewagę na 9:5 wypracował sobie GKS, ale szybko do wyrównania 10:10 doprowadził Projekt. Katowiczanie jednak szybko wznowili swoje wysiłki w celu wygrania seta, a w końcu całego spotkania i stopniowo odskakiwali warszawskiej drużynie. Piłkę meczową dał swojej ekipie Jarosz, dla którego był to już 25. punkt w tym spotkaniu, a w aut chwilę później uderzył Weber i ostatecznie to GKS Katowice cieszył się ze zwycięstwa 25:19 w czwartym secie i ostatecznie również trzech punktów w tabeli PlusLigi.

W następnym spotkaniu rywalem Projektu Warszawa będzie Barkom-Każany Lwów. Mecz odbędzie się 8 października o godz. 14:45 w hali COS Torwar. Bilety dostępne na eBilet.pl.

GKS Katowice – Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 20:25, 25:16, 25:19)

MVP: Jakub Jarosz (GKS Katowice)

GKS Katowice: Marcin Kania, Jakub Jarosz, Gonzalo Quiroga, Piotr Hain, Georgi Seganow, Jakub Szymański – Bartosz Mariański (libero) oraz Wiktor Mielczarek, Damian Domagała, Tomas Rousseaux. Trener: Grzegorz Słaby.

Projekt Warszawa: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kamil Baranek, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Dawid Pawlun, Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski, Jurii Semeniuk. Trener: Roberto Santilli.