Po pierwsze punkty w Szopienicach. Zapowiedź meczu z GKS Katowice

Projekt Warszawa zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice w meczu 2. kolejki PlusLigi. Spotkanie odbędzie się w hali Szopienice, która wielokrotnie widziała już długie, pięciosetowe boje. Początek meczu o godz. 16:30. Transmisja wydarzenia w Polsacie Sport.

Przed nami mecz dwóch drużyn, które nie miały dobrego początku ligowych zmagań. Projekt Warszawa przegrał w pierwszej kolejce na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 0:3, a takim samym wynikiem zakończyło się wyjazdowe starcie GKS-u Katowice z Jastrzębskim Węglem. Obie ekipy nie zaprezentowały pełni swoich możliwości i z pewnością pozostają głodne punktów w drugiej kolejce.

Projekt Warszawa tymczasowo musi sobie radzić bez Kevina Tillie i Artura Szalpuka. Para przyjmujących doznała kontuzji i przechodzi aktualnie okres rekonwalescencji. W drużynie trenera Roberto Santilliego pojawiła się jednak nowa twarz – czeski przyjmujący Kamil Baranek, który wraz z Igorem Grobelnym i Mateusz Janikowskim tworzy aktualnie trójkę dostępnych zawodników na tej pozycji. W spotkaniu z Rzeszowem wyróżnił się przede wszystkim Grobelny, który mimo wysoko przegranego meczu zdobył osiem punktów i utrzymywał wysoki procent przyjęcia piłki.

W drużynie z Katowic kibice liczą przede wszystkim na bezapelacyjnego lidera – Jakuba Jarosza. Doświadczony atakujący od wielu lat stanowi o sile ofensywnej śląskiego zespołu i będzie groźnym przeciwnikiem na prawym skrzydle. W wysoko przegranym meczu z Jastrzębskim Węglem zdobył 14 punktów. Dokładnie tyle samo „oczek” uzyskał Jakub Szymański – młody przyjmujący, którego dobra forma zaowocowała w zeszłym sezonie powołaniem do szerokiej kadry reprezentacji Polski. To na tej dwójce opiera się ofensywna siła gospodarzy wtorkowego meczu.

Początek meczu GKS Katowice – Projekt Warszawa o godz. 16:30 w hali Szopienice. Transmisja w Polsacie Sport.