Linus Weber na dłużej w Projekcie Warszawa!

Warszawscy kibice mają powody do radości – Linus Weber zostaje na dłużej w Projekcie Warszawa. Niemiecki atakujący podpisał nowy kontrakt łączący go ze stołecznym zespołem do 2025 roku.

Reprezentant Niemiec oraz jeden z najbardziej utalentowanych atakujących młodego pokolenia zostaje na dłużej w stołecznym zespole. Linus Weber związał się z Projektem Warszawa na kolejny okres i będzie reprezentował barwy klubu ze stolicy w sezonach 2023/24 oraz 2024/25.

Linus to zawodnik z ogromnym potencjałem, który udowodnił swoją wartość dla drużyny między innymi podczas ćwierćfinałowych spotkań z ZAKSĄ w tym sezonie. Już na przestrzeni tego roku zrobił duże postępy, więc wierzę, że nasza współpraca przyniesie jeszcze lepsze efekty w przyszłości – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Atakujący reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, której trenerem od ubiegłego roku jest Michał Winiarski, pokazał się z dobrej strony w swoim pierwszym sezonie w PlusLidze. W rozgrywkach o tytuł mistrza Polski zdobył 410 punktów, z czego 336 atakiem, 23 blokiem oraz 51 serwisem w 32 rozegranych meczach. Ten dorobek z pewnością powiększy się przez najbliższe dwa lata, na co liczy również sam zawodnik.

Ten zespół jest naprawdę jak jedna wielka rodzina i cieszę się, że zostaję w Warszawie na dłużej. Ten sezon pokazał, że możemy walczyć jak równy z równym z każdym zespołem PlusLigi, więc nie mogę się doczekać kolejnych zmagań i występów w koszulce Projektu Warszawa. Wierzę w ten projekt i wierzę również, że możemy razem osiągnąć wielkie rzeczy – powiedział Linus Weber.

Urodzony 1 listopada 1999 roku w Gerze siatkarz przed dołączeniem do Projektu Warszawa reprezentował dotychczas niemieckie i włoskie kluby. W latach 2016-18 rozpoczynał seniorskie zmagania w VC Olimpii Berlin, skąd przeniósł się do Berlin Recycling Volleys. W tym klubie w 2019 roku zdobył mistrzostwo Niemiec, a następnie dołączył do włoskiego Allianz Milano.

W 2020 roku ponownie zasilił skład niemieckiego VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył brązowy medal niemieckiej ligi. W kolejnym roku reprezentował ekipę Kioene Padwa, gdzie był czwartym najlepiej punktującym włoskiej SuperLega w sezonie zasadniczym – zdobył 414 punktów w 24 spotkaniach. Po zakończeniu rozgrywek ligi włoskiej dołączył na koniec sezonu do katarskiego Al-Rayyan, a od 2022 roku reprezentuje Projekt Warszawa.