Nieudana inauguracja PlusLigi. Resovia górą w hicie kolejki

Projekt Warszawa przegrał 0:3 (12:25, 21:20, 20:25) z Asseco Resovią Rzeszów w wyjazdowym meczu 1. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Jakub Kochanowski.

W pierwszej partii przewagę szybko wypracowali siatkarze Resovii, którzy utrzymywali ją już do końca seta. Duże zasługi w dorobku punktowym gospodarzy miał przyjmujący Klemen Cebulj, który popisał się serią skutecznych zagrywek. Rzeszowianie mieli wszystkie argumenty po swojej stronie i gładko wygrali pierwszego seta 25:12.

W drugim secie Projekt był już znacznie bliżej wyrównania, a gra toczyła się punkt za punkt, aż do środkowego fragmentu seta. Wtedy zdecydowanie lepiej ponownie zaczęli grać rzeszowianie, którzy utrzymali prowadzenie do końca, a set zakończył się po ataku w aut Nielsa Klapwijka przy stanie 25:21 dla gospodarzy.

Trzecia partia to znów przewaga rzeszowian, którzy skutecznie kończyli większość ataków i blokowali próby warszawian. Obie drużyny popełniały błędy w polu zagrywki, ale znacznie lepiej radzili sobie w polu serwisowym rzeszowianie, a trzeciego seta i cały mecz zakończył efektownym atakiem Jakub Kochanowski, który zdobył również nagrodę MVP spotkania.

Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:12, 25:21, 25:20)

MVP: Jakub Kochanowski

Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Thibault Rossard. Trener: Giampaolo Medei

Projekt: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kamil Baranek, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Niels Klapwijk, Mateusz Janikowski, Dawid Pawlun, Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk. Trener: Roberto Santilli.

Najwięcej punktów: Klemen Cebulj (12), Jakub Kochanowski (12), Jan Kozamernik (10) – Asseco Resovia; Igor Grobelny (8), Niels Klapwijk (8) – Projekt.