Projekt w kolejnej rundzie TAURON Pucharu Polski!

Projekt Warszawa pokonał na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0 w meczu pierwszej rundy TAURON Pucharu Polski. Dla stołecznych siatkarzy było to ostatnie spotkanie w 2021 roku.

Projekt od początku narzucił rywalom swoje warunki i nie miał większych problemów w kontrolą spotkania. Dobrze radzili sobie dotychczasowi zmiennicy, którzy w tym meczu mieli okazję zagrać w większym wymiarze czasowym. Na przyjęciu rozpoczęli Mateusz Janikowski i Igor Grobelny, a na środku i rozegraniu wystąpili Jakub Kowalczyk oraz Jay Blankenau. W obronie grał również libero Dominik Jaglarski, który zmieniał się z Damianem Wojtaszkiem.

Trener Andrea Anastasi mógł sobie pozwolić na rotowanie składem dając odpocząć części swoich zawodników. Dobrze spisywał się w pierwszej partii Janikowski, który odnotował dwa asy serwisowe z rzędu. W trzecim secie na boisku pojawił się także Jan Fornal, który dokończył mecz w pełni sił, mimo początkowych podejrzeń urazu i indywidualnej rozgrzewki.

Tym samym Projekt Warszawa zakończył rok zwycięstwem i w następnej rundzie zmierzy się z beniaminkiem PlusLigi – LUK Lublin.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

Wyniki

TAURON Puchar Polski 2022

22 grudnia 2021
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Projekt Warszawa
0 - 3
Wynik
Wyniki 1 2 3 4 5 W
Lechia Tomaszów Mazowiecki 21 17 22 - - 0
Projekt Warszawa 25 25 25 - - 3
Statystyki