Projekt Warszawa górą w Derbach Warszawy! Udane otwarcie sezonu

Projekt Warszawa pokonał Legię Warszawa 4:0 (25:17, 25:17, 25:13, 25:20) w Derbach Warszawy. MVP meczu został wybrany Jan Firlej. Spotkanie poprzedziła oficjalna prezentacja składu stołecznej drużyny na sezon 2022/23.

Projekt Warszawa nie tylko odkrył karty na nowy sezon PlusLigi, ale także zaprezentował się po raz pierwszy w tym sezonie swoim kibicom. W środę 28 października w stołecznej Arenie Ursynów siatkarze, sztab oraz dyrektor sportowy klubu – Piotr Gacek uczestniczyli w oficjalnej prezentacji składu na sezon 2022/23, a całe wydarzenie uświetnił dodatkowo mecz o prymat w stolicy, czyli Derby Warszawy pomiędzy Projektem Warszawa i Legią Warszawa.

Obaj trenerzy posłali do boju swoje najmocniejsze składy i postanowili pokazać kibicom najlepszą siatkówkę swoich zespołów. Od początku jednak mecz po kontrolą mieli podopieczni Roberto Santilliego, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymywali je przez całą partię. W końcu pierwszy set spotkania zakończył się wynikiem 25:17.

Druga partia przebiegła identycznie jak pierwsza, a prym na boisku znów wiedli zawodnicy Projektu. Dobre zawody rozgrywali środkowy Jurij Semeniuk i przyjmujący Mateusz Janikowski, a po drugiej strony siatki punktowali przede wszystkim Bruno Romanutti oraz Bartosz Stępień. W końcu jednak do stanu 21:13 doprowadził Projekt i utrzymał prowadzenie do samego końca wygrywając ponownie 25:17.

W trzecim secie w obu ekipach zaszły zmiany, a na boisku pojawił się m.in. Dawid Pawlun, który zastąpił Jana Firleja na pozycji rozgrywającego. Linusa Webera zastąpił z kolei Niels Klapwijk, a na środek siatki za Andrzeja Wronę wszedł Jakub Kowalczyk. Na lewym skrzydle pojawił się także nominalny libero Dominik Jaglarski i zdobył dwa punkty atakiem, popisując się tym samym stuprocentową skutecznością na siatce. Po drugiej stronie siatki trener Krzysztof Wójcik wystawił do gry Kamila Szewczyka, Pawła Szczepaniaka oraz Kamila Leliwę. To jednak nie pomogło, bowiem Projekt tym razem zwyciężył do 13.

Decyzją obu trenerów obie ekipy rozegrały kontrolną, czwartą partię, w której gra się już wyrównała. Na boisku po stronie Projektu pozostali zmiennicy, a ekipa Legii wróciła do swojego najmocniejszego ustawienia. Do stanu 15:15 obie ekipy szły równo i nie zamierzały odpuszczać. W końcu jednak przewaga Projektu zarysowała się wyraźnie, a jednym z głównych punktujących na boisku ponownie okazał się Jaglarski. W końcu to gospodarze wygrali 25:20 i 4:0 w całym spotkaniu.

Projekt Warszawa – Legia Warszawa 4:0 (25:17, 25:17, 25:13, 25:20)

MVP meczu: Jan Firlej

Projekt Warszawa – Jan Firlej, Igor Grobelny, Jurij Semeniuk, Linus Weber, Mateusz Janikowski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek (L) oraz Dawid Pawlun, Niels Klapwijk, Piotr Nowakowski, Jakub Kowalczyk, Dominik Jaglarski

Legia Warszawa – Rafał Prokopczuk, Piotr Szlęzak, Patryk Akala, Bruno Romanutti, Bartosz Stępień, Kamil Leliwa, Bartosz Tomczak (L) oraz Kamil Szewczyk, Michał Gregorowicz, Kacper Bobrowski, Paweł Szczepaniak, Michał Gawrzydek, Michał Kozłowski, Wojceich Sumara (L).

Najwięcej punktów: Projekt – Mateusz Janikowski (18), Jurij Semeniuk (14), Linus Weber (12); Legia – Bruno Romanutti (10), Bartosz Stępień (8), Patryk Akala (6).